این نوع از آویز ها شباهت هایی با لوسترها دارند و معمولا جنبه های زیبایی شناسانه آن ها قوی تر از جنبه های کاربردی آن هاست. در واقع وجه تمایز لوستر و آویز دکوراتیو را می توان در تعداد منابع نوری دانست. لوستر ها معمولا دارای چند منبع یا چشمه ی نور هستند، در حالی که آویز های دکوراتیو دارای یک منبع نور هستند که به جهت تقویت زیبایی محیط، توسط المان های زینتی تزئین شده است.

همچنین کاربری آویزها و لوسترها نیز متفاوت است. آویز ها عموما برای ایجاد نورهای متمرکز بر روی یک محدوده ی خاص، و یا برای ایجاد نور محیطی در یک فضای کوچک تر به کار می روند. مثلا برای نورپردازی یک میز بیلیارد بهتر است از یک آویز دارای توزیع شدت نور متمرکز و رو به پایین بهره برد و استفاده از لوستر چندان برای این فضا مناسب نیست، چرا که باعث می شود تمرکز نور از روی این میز برداشته شود. همین طور برای فضاهای کوچکی که نیازمند نور دکوراتیو هستند، مثل سرویس های بهداشتی کوچک، آویزها مناسب تر از انواع لوستر هستند.

البته شاید در مواردی نتوان این تعمیم را به کار برد و مثلا لوستری بزرگ داشته باشیم که از یک منبع نور خاص برای روشنایی کل بدنه استفاده کند، ولی معمولا این استثنائات کمتر اتفاق می افتند.

پس به طور کلی در خصوص آویز ها باید گفت که از این منابع نوری می توان در فضاهایی که علاوه بر تامین نور نیازمند افزودن نقاط کانونی و تاکیدی هستند استفاده کرد.

آویزهای تولیدی نیرانور معمولا دارای جنبه های دکوراتیو پرقدرتی هستند که آن ها را مناسب فضاهای خاص و با ارزش از نظر معماری داخلی می کند. این آویزها معمولا در سبک ها و طرح های متفاوتی مثل سبک مدرن، نئوکلاسیک، پست مدرن ، روستیک و امثالهم تولید می شوند.

در زیر می توانید آویزهای دکوراتیو نیراهوم را مشاهده و در صورت تمایل خریداری کنید. همین طور اگر نیاز به سفارشی سازی محصول بود، می توانید از طریق راه های ارتباطی مجموعه این مورد را مطرح نمایید.