هتل چهارستاره ی جوارالملک، هتلی تازه ساز است،  که در نزدیکی حرم مطهر بنا شده است. معماری این هتل ویژه است، و می توان مجموعه لوستر هتل جوارالملک را یکی از ویژگی های معمارانه ی آن دانست.

هتل جوارالملک مشهد به دلیل تازه تاسیس بودن دارای نمای داخلی بسیار شیک و کلاسیک می‌باشد. در ابتدا که به هتل می رسید با سردر با شکوه با آبنمای بسیار جذاب روبه رو می‌شوید و با ورود به لابی هتل با فضای بسیار بزرگ و وسیع که با تلفیق معماری مدرن و کلاسیک و طیف رنگی خاصی که دارد به شما آرامش خاصی القا می کند.

لوستر کانتر هتل جوارالملک

در این هتل، لوستر ها و چراغ های دکوراتیو به کار رفته، نقش تزئینی و البته عملکردی قدرتمندی دارند، به طوری که می توان یکی از ویژگی های برجسته ی معماری لابی را سه لوستر نصب شده در میانه ی آن دانست.

این را می توان در زکاوت معمار پروژه دید، که از ابتدا به مبحث نورپردازی و لوستر هتل به صورت جدی و به عنوان بخشی از معماری داخلی بنا پرداخته است.

یکی از دلایل موفقیت نورپردازی معمارانه ی این بنا را می توان هماهنگی لوسترها با متریال های به کار رفته در نما دانست. همان طور که در مطلب مربوط به انتخاب لوسترهای معاصر گفته شد، استفاده از متریال های مرتبط می تواند تاثیر به سزایی در هماهنگی بین لوستر و معماری داخلی داشته باشد

لوستر هتل جوار الملک
لابی و سه لوستر هتل جوارالملک. استفاده از لوسترهای فلزی هماهنگی خوبی با دکوراسیون فلزی هتل دارد.

استفاده ی فراوان از فلز، به عنوان یک متریال ماندگار، ارزشمند و زیبا در معماری داخلی، باعث شده بود که لوستری تمام فلزی مانند لوستر فلزی متالیکا با معماری سازگاری کامل داشته باشد و آن را به شدت تقویت کند.

لوستر سفارشی ستاره
لوستر سفارشی ستاره که به خواست مشتری مجهز به صفحه ی دیفیوزر شده است.

همچنین سری محصولات کریستالی ستاره ی نیرا، که حتی برخی از آن ها به صورت سفارشی تغییر یافته بودند، به دلیل شفافیتی که دارند با شفافیت معماری بنا هماهنگ هماهنگ داشتند.

در کنار استفاده از این سری لوستر هتل توسط لوسترهای سفارشی آویز یا ریزشی نیز تزئین شده است. کریستال های برگ بید، که به صورت افقی و نیمه شفاف نصب و توسط نورهای رو به پایین روشن شده اند.

لوستر کریستال ریزشی
نمایی از کریستال های ریزشی نصب شده به صورت لوستر هتل جوارالملک

لوسترهای کریستال ریزشی نیز در سال های اخیر بسیار پر طرفدار شده اند. کریستال های به کار رفته در این لوسترها بر اساس معماری داخلی بنا و با نظم مشخصی روشن می شوند، که این نظر در چینش و ارتفاع و رنگ لحاظ می شود.

برخورد نور به هر کریستال و بازتابش یا شکست آن باعث ایجاد جلوه های نوری زیبا و جالب توجه می شود. تعدد کریستال ها بر ابهت هر لوستر ریزشی می افزاید و از طرفی چراغ های سقفی به کار رفته را نیز می پوشاند.

لوستر هتل جوارالملک کاردی

تنوع و متفاوت بودن معماری داخلی این هتل به صورتی است که نیازمند تنوع زیادی در نورپردازی است. همین امر باعث شد که این هتل به دنبال استفاده از تیپ های مختلفی محصولات روشنایی باشد، همین باعث می شد که تنوع زیاد محصولات نیرا برای هتل جوارالملک کارآمد باشد.

دیواری دکوراتیو آیرون دو طبقه

در نورپردازی این هتل، از سر چراغ دکوراتیو آیرون دو طبقه، لوسترهای خطی کریستال کاردی،  چراغ های دیواری هوران، و چراغ دیواری هوردیس و همین طور چراغ های دیواری شید دار سفارشی نیز به کار رفته اند.

در ویدئوی زیر می توانید نمایی از هتل جوارالملک، معماری داخلی آن و نورپردازی و لوستر های به کار رفته در آن را ببینید.

منابع :

pasha24.net/معرفی-کامل-هتل-تازه-تاسیس-جوارالملک-مش/

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *