یکی از انواع کریستال رایج در بازار لوستر کریستال کاردی است. این نوع از کریستال به دلیل شکل خاص خود که به صورت مثلت متساوی الساقین با ارتفاع کوتاه است، و دارای زوایای جانبی به نسبت بسته می باشد، و همین طور نسبت زیاد ارتفاع به عرض و ضخامت خود، با نام کاردی شناخته می شود.

کریستال کاردی در بسیاری از محصولات نیرا نور و همین طور دیگر تولید کنندگان لوستر به کار می رود. علت این امر را می توان ابعاد آن، قیمت آن و همین طور فرم خاص آن دانست.

کریستال کاردی لوستر آیرون
کریستال کاردی لوستر لاینر فلزی کریستالی آیرون استاتیک مشکی

معمولا این نوع کریستال به خاطر ضخامت کم خود، به صورت خطوط صاف یا منحنی پیوسته به کار می رود که یک سمت آن کاملا صاف و سمت دیگر آن دندانه دار می باشد.

از آن رو که این کریستال ها به وفور و با کیفیت های متفاوتی در بازار پیدا می شوند، بسیاری از تولید کنندگان به استفاده از آن رو آورده اند. در این میان کیفیت بدنه و همین طور تراکم و کیفیت کریستال ها در کیفیت نهایی محصول تاثیر می گذارد.

کریستال کاردی در سری محصولات “کریستال کاردی” و “آیرون” نیرانور به کار رفته است. همین طور در پوشش دهی های PVD متفاوتی مانند دودی Smoked و شامپاینی Champagne، کهربایی (امبر) Amber،  یا به صورت شفاف و یا به صورت Frosted و سندبلاست شده Sandblasted ارائه می شوند.