صندلی غذاخوری ایکا

صندلی غذاخوری ایکا ترکیبی از فلز، مخمل و چرم مصنوعی است. این ترکیب، خصوصا این که چرم مصنوعی به کار رفته دارای طرح پوست  ماری است، حسی ویژه را به بیننده منتقل می کند.

127،000،000 ریال

Add to wishlist

صندلی غذاخوری ایکا ترکیبی از فلز، مخمل و چرم مصنوعی است. این ترکیب، خصوصا این که چرم مصنوعی به کار رفته دارای طرح پوست خزنده (اصطلاحا پوست ماری) است، حسی ویژه را به بیننده منتقل می کند.

رنگ پشتی و کفی مشکی است و این باعث می شود که جذابیت حاصله ناشی از رنگ نباشد، بلکه براق بودن سطح چرم مصنوعی و طرح ویژه ی آن باعث ایجاد جذابیت می شود. این زنده دیده شدن چرم مصنوعی به نوعی حس زنده بودن و ارگانیک بودن را القا می کند.

از طرفی این ترکیب یادآور مبلمان اقشار ثروتمند اروپا در قرن های گذشته است. از آنجا که پوست خزندگان به سختی استحصال می شده است، بسیار گران قیمت بوده و به همین دلیل با این که متریال این صندلی چرم مصنوعی است، باز هم همان حس منتقل می شود.

صندلی غذاخوری ایکا، فلز مخمل چرم مصنوعی
نمای جانبی صندلی غذاخوری ایکا، که کنتراست چرم مصنوعی پوست ماری و آبکاری فلزی دسته ها در آن مشخص است.

رنگ بدنه ی فلزی صندلی غذاخوری ایکا نیز ترکیبی از سیاه و طلایی است. رنگ طلایی که به صورت براق آبکاری شده است در کنار چرم مصنوعی قرار گرفته است تا تضادی با سطح تیره و طرح دار آن ایجاد کند. در قسمت کفی اما بدنه مشکی است و در پایه ها نیز فقط یک قسمت الحاقی طلایی رنگ شده است.

پایه های فلزی این صندلی ناهارخوری به صورت عمود و مورب هستند که پایه های جلویی عمود بر زمین هستند. این خودش باعث ایجاد یک فرم مثلی از پشت و جلوی صندلی می شود که به استحکام ظاهری فرم کمک می کند.

چرم مصنوعی پوست ماری صندلی غذاخوری ایکا
نمای پشتی صندلی غذاخوری ایکا و چینش پایه ها

همین طور این که صندلی غذاخوری ایکا از دو سمت متفاوت به نظر می رسد،

از قسمت پشت و وقتی که درون میز ناهارخوری می رود، یک طرح براق و یک تضاد زیبا را شاهد هستیم، اما وقتی روی صندلی می نشینید، صندلی مقابل شما یک طرح مخملی سیاه را بدون هیچ اضافه ای نشان می دهد.

طرح رویه ی مخملی نیز که به شکل سه خط عمود و سه لوزی کنار هم است، با پایه های عمود و مورب صندلی هماهنگی دارد. این طرح نه آن قدر پیچیده است که باعث تکلف شود و نه آن قدر ساده است که خسته کننده بشود.

در نهایت می توان گفت که این صندلی علاوه بر میز ناهارخوری پوست ماری که با آن ست شده است، با هر میز ناهارخوری به نسبت ساده  ای هماهنگی دارد. همین طور این که می تواند با بیشتر سبک های معماری داخلی سازگار شود.

جنس فریم

استیل

رنگ بدنه

آبکاری PVD, آبکاری طلایی

رنگ پشتی/کفی

سیاه

ابعاد

H93, L65, W60

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “صندلی غذاخوری ایکا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ما