لوستر زنجیری نیرا

متریال های مختلفی در ساخت لوستر استفاده می شوند. لوستر زنجیری نیرا بر خلاف بسیاری از لوسترهای رایج از متریالی متفاوت بهره می برد و لوستری ویژه است.

175،000،000 ریال

Add to wishlist

متریال های مختلفی در ساخت لوستر استفاده می شوند. از متریال های به ظاهر کم ارزشی مثل چوب کار کرده و فلز زنگ زده گرفته تا متریال های گران قیمتی مثل کریستال های سرب بالا و نقره. لوستر زنجیری نیرا نیز متریالی متفاوت به نسبت دیگر محصولات دارد.

زنجیر های به کار رفته در لوستر زنجیری نیرا از نوع ظریف و ریزبافت هستند، طوری که در هر خط زنجیر صدها حلقه ی زنجیر وجود دارد تا زنجیر به راحتی فرم ناشی از جاذبه را دریافت کند. این زنجیر ها حالت پرده ای را به خود می گیرند که آویز شده است و از این جهت حس خوبی را به بیننده منتقل می کنند.

زنجیر بافت لوستر زنجیری نیرا
زنجیر ها و بافت آن در لوستر زنجیری نیرا

در واقع زنجیر به تنهایی نیز یک عنصر چالش بر انگیز است. یک کنتراست جالب بین ظرافت و سختی، آزادی و درگیر بودن. هر حلقه ی زنجیر به تنهایی صلب و خشن است، اما در ساختار تبدیل به یک عنصر نیمه آزاد انعطاف پذیر می شود. دقیقا مثل عضوی از جامعه.

همین امر باعث می شود که لوستر زنجیری نیرا نیز چنین کنتراستی داشته باشد. کنتراستی بین سختی ساختار لوستر و رنگ تیره ی آن، و از آن طرف زنجیرهای آویز شده و منعطف لوستر که با یک تکان تغییر فرم می دهند.

منبع نور دقیقا در وسط این ساختار پرده مانند قرار گرفته است. البته شاید بعضی ها این ساختار را یک قفس بدانند، ولی نمی توان به چنین ساختار نرمی قفس گفت و این لوستر را از سبک لوستر قفسی خواند.

لوستر زنجیری نیرا تا حدی یک لوستر مدرن دانسته می شود، هر چند برخی آن را مربوط به سبک نیابت سلطنت Legacy و یا سبک لوستر روستیک می دانند. البته که به سبک لوستر خیمه و خورجین نیز نزدیک است. در این لوستر سوکت های لامپ به صورت شمع گونه و رو به بالا و به صورت پیچشی در 6 سطح قرار گرفته اند.

زنجیر و چپقی لوستر زنجیری نیرا
نمایی از محل اتصال زنجیر ها و چپقی های لوستر زنجیری نیرا

لذا با این توضیحات می توان از این لوستر در معماری های داخلی مدرن و روستیک به خوبی بهره برد و البته مانند هر لوستری می توان با تمهیداتی آن را در فضاهای دیگر نیز استفاده کرد. به دلیل لطافت و خشکی همزمان این لوستر، ممانعت خاصی با بیشتر کاربری ها ندارد.

جنس فریم

آلیاژ آهن

رنگ بدنه

مشکی استاتیک

فرم کلی

گرد

تعداد لامپ

6 شعله

نوع لامپ

E14

ابعاد

قطر 80cm

برند

نیرا

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لوستر زنجیری نیرا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ما