لوستر فلزی کریستالی آیرون خطی نیرا

لوستر فلزی کریستالی خطی آیرون دارای یک بدنه ی فلزی است که تاثیر بسیار زیادی بر فرم لوستر دارد. برخلاف بسیاری از لوستر های کریستالی که بدنه ی فلزی صرفا نقش ساختاری دارد، این بدنه ی فلزی حدودا نیمی از وزن فرم را به دوش می کشد. این بدنه ساخته شده از چندین مکعب فلزی توخالی است که با دقت کنار هم جوش خورده اند.

310،000،000 ریال

Add to wishlist

لوستر های خطی جایگاه ویژه ای در نورپردازی داخلی دارند. ویژگی این لوستر ها قرار گیری کم نقص شان بر روی المان های عرض مثل میز ناهارخوری و جزیره است. این لوستر ها که در بین معماران به نام لاینر نیز شناخته می شوند، در طراحی معماری داخلی به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. طبیعتا لوستر فلزی کریستالی آیرون خطی که از خانواده لوستر های آیرون می باشد نیز از این قاعده مستثنا نیست.

لوستر فلزی کریستالی خطی آیرون دارای یک بدنه ی فلزی است که تاثیر بسیار زیادی بر فرم لوستر دارد. برخلاف بسیاری از لوستر های کریستالی که بدنه ی فلزی صرفا نقش ساختاری دارد، این بدنه ی فلزی حدودا نیمی از وزن فرم را به دوش می کشد. این بدنه ساخته شده از چندین مکعب فلزی توخالی است که با دقت کنار هم جوش خورده اند.

بدنه ی فلزی لوستر فلزی کریستالی آیرون کاملا دست ساز است. مکعب مستطیل ها توسط قوطی های توخالی درست می شوند و دو سمت آن ها با ظرافت جوش خورده و پرداخت می شوند. در نهایت با کنار هم قرار دادن مکعب مستطیل ها درون یک قالب و جوش یک ساختار یکپارچه چند سانتی متری ساخته می شود. این ساختارهای یکپارچه نیز به صورت تکراری روی یک منجنی کنار هم جوش می خورند و بدنه ی لوستر را تشکیل می دهند.

رنگ این ساختار فلزی به روش الکترواستاتیک بر روی آن می نشیند. رنگ های الکترواستاتیک پس از رنگ آمیزی در کوره قرار می گیرند و همین باعث می شود که رنگ به جای این که صرفا بر روی بدنه بنشیند، تشکیل یک پوسته ی یکپارچه در بیرون ساختار بنماید. لذا احتمال آسیب چنین رنگی نزدیک به صفر است.

ساختار فلزی لوستر خطی آیرون
ساختار لوستر فلزی کریستالی آیرون خطی با رنگ الکترواستاتیک مشکی

کریستال های به کار رفته در این لوستر از نوع به اصطلاح کاردی است. کریستال های کاردی پنتالوگ های آویز مستطیلی شکلی هستند که از جهت دیگر شکل مثل مانند دارند. به نوعی می توان آن ها را مکعب مستطیل های تراش خورده دانست که به همین دلیل هم با ساختار متشکل از مکعب مستطیل های فلزی لوستر سازگار است. این کریستال ها در رنگ های شفاف، شامپاینی و مات/یخی/سندبلاست ارائه می شوند که نوع شامپاینی پوشش داده شده است.

کریستال ها نقش یکتا و در اصل نقش مکمل بدنه ی فلزی را ایفا می کنند، همان طور که بدنه ی فلزی نیز نقش مکمل کریستال ها را دارد. کنتراست بالای بدنه ی مات و کدر با کریستال های براق و شفاف است که ماهیت لوستر را شکل می دهد. چیزی مشابه کنتراست آسمان با زمین. همین تضاد در عین هماهنگی است که باعث می شود این لوستر معماری قابل قبول داشته باشد.

کریستال کاردی لوستر آیرون
کریستال کاردی لوستر فلزی کریستالی آیرون

این ساختار خطی می تواند بر روی بسیاری از المان های خطی در محیط داخلی خودنمایی کند. کریستال ها نور را به محیط هدایت می کنند و روشنایی نسبتا مناسبی را فراهم می کنند. کلیت ساختار نیز می تواند به راحتی با معماری های مدرن و پست مدرن و نئوکلاسیک سازگار شود. همین طور باید ذکر کرد که این لوستر مناسب بسیاری از کاربری ها است و غیر از محدودیت های سایز، محدودیت خاصی برای این لوستر متصور نیست

جنس فریم

آلیاژ آهن

فرم کلی

خطی

رنگ بدنه

ذغال سنگی استاتیک, طلایی استاتیک, قهوه ای استاتیک, مشکی استاتیک

نوع کریستال

آویز کاردی

رنگ کریستال

شامپاین, شفاف, مات

نوع لامپ

E14

تعداد لامپ

10 شعله

ابعاد

90×35 cm

برند

نیرا

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لوستر فلزی کریستالی آیرون خطی نیرا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ما