لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا

لوستر کریستالی طبقاتی الوا محصولی متفاوت و ویژه است، محصولی که به صورت ماژولار و ترکیبی از چند ماژول کریستالی ساخته شده است. البته ماژول ها قابل جداسازی نیستند.  هر ماژولی ترکیبی از یک فریم فلزی و تعدادی میله ی شیشه ای کریستالی است.

649،000،000 ریال

Add to wishlist

لوستر کریستالی طبقاتی الوا محصولی متفاوت و ویژه است، محصولی که به صورت ماژولار و ترکیبی از چند ماژول کریستالی ساخته شده است. البته ماژول ها قابل جداسازی نیستند.  هر ماژولی ترکیبی از یک فریم فلزی و تعدادی میله ی شیشه ای کریستالی است.

فریم فلزی لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا
فریم فلزی و میله های شیشه ای به کار رفته لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا

این فریم ها قاب هایی هستند که شکلی مستطیلی دارد و انحنای کوچکی در آن داده شده است. یک انحنا هم راستا با وتر های دایره (استوانه) است، و انحنای دیگر در جهت عکس آن است. این بازی تضاد به مقدار زیادی باعث جلب توجه بیننده می شود.

این حرکت تضاد آمیز را شاید بتوان به نوعی شبه ساختارشکنانه، (دیکانستراکشن Deconstruction) نامید. ساختار ظاهری استوانه می شکند و این بخش های شکسته شده خودش ایجاد یک فرم مشخص و متضاد را می دهند. شاید این نگرش تقابل گرایانه را بتوان همراستا با فلسفه یین و یانگ نیز دانست.

ماژول های لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا
ماژول های پشت و رو و شیوه ی نصب آن ها در لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا

البته که ساختار هندسی این لوستر کاملا منظم است و این تقابل ها صرفا در مقیاس کوچک تر دیده می شوند. و این هندسه به همراه متریال های به کار رفته در تولید لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا، آن را تبدیل به یک لوستر مدرن می کند.

میله های به کار رفته در هر ماژول از جنس شیشه و توپر هستند، این باعث می شود نوعی لنز کوژ طولی باشند که تصویر را در یک جهت مستقیما انتقال داده، و در جهت دیگر می شکنند (در فواصلی بزرگ و مستقیم، و در فواصلی کوچک و معکوس نشان می دهند).

قرار گیری این میله های شفاف و نورشکن در کنار هم، ایجاد یک سد نوری می کند که علی رغم شفاف بودن باعث محو شدن منابع نوری پشت خود می شود. یک جهته بودن جهت لنز این میله های شفاف، باعث آفرینش یک جلوه ی افقی می شود، یعنی این که تصویر در جهت افقی محو می شود، اما در جهت عمودی ماهیت خود را حفظ می کند.

به همین دلیل است که ما در لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا ی جهت نگاه کاملا عمودی را می بینیم، که این در همراهی با طبقاتی بودن لوستر و ارتفاع بلند آن است.

تنها المان های افقی در این لوستر، خطوط پایینی فریم های فلزی طلایی رنگ هستند، که همان ها هم مرزسازی می کنند و ذهن را در خود به دام می اندازند. در واقع همین خطوط افقی هر فریم هستند که فاصله ی بین طبقات را ایجاد می کنند.

لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا یک لوستر 3 طبقه است که هر طبقه تعدادی ماژول را در خود جای داده و طبقات بالا تعداد ماژول های بیشتری را دارند. در طبقه ی پایین فقط 4 ماژول داریم که به اقتضای تعداد کم شدن همه در جهت مخالف وتر نصب شده اند.

به منظور تامین روشنایی مطلوب، در هر طبقه از لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا تعدادی لامپ شمعی ادیسونی E14 در نظر گرفته شده است. طبیعتا تعداد لامپ ها در طبقاتی بالا بیشتر است تا بتواند یک روشنی متناسب را در تمام طبقات فراهم کند.

لامپ های لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا

تمام طبقات با هم دیگر همپوشانی دارند که این امر باعث می شود ساختار فلزی پشت غیر قابل رویت باشد و فقط ماژول ها خودنمایی کنند. شاید فقط بتوان از زاویه ی پایین و به زحمت ساختار لوستر و لامپ ها را دید که این نشان از پوشش دهی مناسب بدنه دارد.

از آنجا که کریستال های این لوستر فاقد هر گونه رنگ هستند، به منظور افزودن رنگ و همین طور ایجاد تناسب، از رنگ طلایی به صورت خش دار برای آبکاری بدنه استفاده شده است. خش دار بودن پرداخت باعث می شود که بازتابش در این فریم به حداقل برسد و شخصیت خود را حفظ کند.

در نهایت باید گفت که لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا یک لوستر کریستالی بالابلند و مدرن است که نیاز سقف های بلند، سرسراها، راهرو ها و راه پله های ساختمان های مجلل را تامین می کند.

جنس فریم

آلیاژ آهن

فرم کلی

طبقاتی, گرد

رنگ بدنه

آبکاری طلایی

نوع کریستال

لوله ای تو پر

رنگ کریستال

شفاف

نوع لامپ

E14

ابعاد

قطر 75cm

برند

نیرا

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لوستر کریستالی طبقاتی الوا نیرا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ما