وقتی صحبت از برج های مسکونی با کیفیت کشور می شود، بی شک برج مسکونی الیزه 2 به ذهن می آید. یکی از برج های مسکونی که امکان معماری داخلی سفارشی را برای خریدار فراهم کرده است. به همین دلیل نیز تامین لوستر برج مسکونی الیزه 2 رو می توان یکی از نمونه پروژه های مهم نیرا دانست.

لوستر برج مسکونی الیزه 2

در حال حاضر این پروژه بیشتر شامل مشاعات این مجموعه می شود، چرا که هنوز مراحل ساخت الیزه 2 به پایان نرسیده است. مثلا به عنوان نمونه در این مقوله به برررسی پروژه ی تامین لوستر سالن بیلیارد برج الیزه 2 می پردازیم که در جای خودش نکات جالب توجهی دارد.

Elizeh2 Residential Complex Chandelier

یکی از نکاتی که در خصوص میز بیلیارد اهمیت دارد، تامین یک نور تقریبا یکنواخت بر روی میز است. به همین دلیل در این پروژه از لوستر خطی استفاده  شده که خودش ترکیب سه آویز کوچک است. این سه آویز در کنار هم و پیوسته با هم نور مورد نیاز را تامین می کنند.

لوستر خطی برج الیزه

البته شاید این در ذهن بیاید که در برخی سالن های بیلیارد از نورهای موضوعی برای تامین نور میز بیلیارد بهره گرفته می شود. این صحیح است، اما چیزی که مطلوب است تامین شدت روشنایی کافی است.

آنچه در تامین لوستر برج مسکونی الیزه مورد توجه بود، تامین زیبایی دکوراتیو کافی، در کنار تامین شدت روشنایی مورد نیاز بود.

Elizeh 2 Billiard Saloon Chandelier

از طرفی به عنوان مکمل، از چند چراغ دیواری دکوراتیو طبقاتی گرود نیز استفاده شده است. ابعاد و فرم این چراغ ها با ابعاد و فرم این چند لوستر برج مسکونی الیزه که ترکیب سه آویز گرود هستند، هماهنگی کافی دارد.

لوستر سه آویز خطی

اگر بخواهیم از منظر سبک به این سری لوستر برج مسکونی الیزه نگاه کنیم، می توان گفت که کلیت این سالن بیلیارد داری یک نوع معماری پست مدرن با نشانه های از نئوکلاسیسیسم است. این را می توان در توجه ویژه به تقارن و همین طور استفاده ی فراوان از قاب های دکوراتیو دیوار ها دید.

لوستر گرود برج الیزه 2

همین نگاه نزدیک به نئوکلاسیسیسم، نیازمند لوستری است که تناسباتی مشابه تناسبات استاندارد کلاسیک داشته باشد. گزینه های بسیاری را می شد مد نظر داشت، و حتی می شد از آویزهای آلومینیومی رایج در سالن های بیلیارد استفاده کرد، اما این گزینه ها، خصوصا آویزهای ساده ی آلومینیومی زیاده از حد مدرن بودند و با ذات نزدیک به کلاسیک معماری داخلی سازگار نبودند.

سالن بیلیارد برج الیزه 2

با این اوصاف، سری محصولات گرود گزینه های مناسبی بودند، چرا که هم از منظر ساخت و تکنیکی مدرن محسوب می شدند، و هم از منظر فرم و تناسب کلاسیک. کریستال های محصولات گرود از نوع به اصطلاح بیسکوئیتی هستند، و به همین دلیل هم از نظر فرم کریستال، و هم از نظر بافت، خطوطی رو به بالا دارند که مناسب با دیدگاه کلاسیک است.

لوستر نئوکلاسیک گرود

از طرفی فرم هر یک از این تک آویزها هم به نوعی عمودی است و حسی شکوه آمیز را منتقل می کند. فرم Drum یا طبلی یا استوانه ای هم از فرم های رایج و مورد توجه است.

تامین لوستر برج الیزه

این سری از لوستر برج مسکونی الیزه 2، به نوعی لوستر سفارشی و ویژه است. این ترکیب که در توضیحات قبل هم ذکر شده بود، ترکیبی خطی از آویزهای گرود است که باعث تشکیل یک لوستر شده بود. همان طور که می دونید چراغ آویز ساختاری تک لامپه است، در صورتی که در این پروژه ما یک ساختار چند جزئی داریم که به صورت کلی دارای 3 لامپ می باشد.

برج الیزه 2

برج الیزه ۲ در دست ساخت و آماده سازی برای بهره برداری می باشد. این برج بسیار بزرگتر و خاص تر از برج قبلی می باشد ، با امکانات و تجهیزات بیشتر و کامل تر. پروژه برج الیزه 1 به عنوان اولین برج لوکس مسکونی با معماری سفارشی در منطقه احمد آباد ( خیابان ملاصدرا ) واقع شده است.  این پروژه در محله ی کوهسنگی مشهد و حکیم نظامی واقع می باشد که دسترسی خوبی به بیشتر نقاط کلیدی شهر مشهد دارد.

بیشتر بخوانید:

تامین لوستر برج مسکونی اسپادانا مشهد 1401

تامین لوستر برج مسکونی رزتا پارک نیاوران 1399

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *