علارغم ساده به نظر رسیدن کاربری مسکونی، می بایست گفت که حساسیت های بسیار زیادی دارد، چرا که با مهم ترین زمان زندگی هر انسانی در ارتباط است. به همین دلیل هم در پروژه ی لوستر دیواری مجتمع مسکونی سپهر گلها، حساسیت هایی فراتر از یک مجتمع تجاری وجود داشت.

نکته ی مهم دیگر این بود که این لوستر دیواری می بایست در ورودی مجتمع مسکونی نصب شود. این یعنی تقریبا تمام ساکنین و مهمانان ناخواسته با آن درگیر می شوند. به همین دلیل هم می بایست محصولی در نظر گرفته می شد که بتواند نگاه این مخاطبین را به خوبی پاسخ بدهد.

لوستر دیواری ورودی مجتمع مسکونی

با این حساب لوستر دیواری کریستال لوله ای انتخاب شد، البته از نوع طبقاتی اش. ترکیب این لوله های توپر (که نقش لنز خطی را ایفا می کنند)، با یک بدنه ی مینیمال چند طبقه، ترکیبی ساده و البته جذاب را خلق می کند که برای اکثریت مردم قابل قبول است.

لوستر دیواری مجتمع مسکونی سپهر گلها

از طرفی ارتفاع نسبتا زیاد ابعاد لوستر دیواری مجتمع مسکونی سپهر گلها، در کنار ساختار چندطبقه اش، یک حس ستون مانند ایجاد می کند.

این البته در کنار میله های اتصال بدنه بیشتر خودنمایی می کند. میله های اتصال که طبقات مختلف لوستر دیواری مجتمع مسکونی سپهر را به هم متصل می کند.

لوستر دیواری مدرن طبقاتی

کریستال ها شفاف هستند و به صورت یک میله ی توپر. شیوه ی نصب طوری است که با یک جایگذاری اولیه و حرمت در جهت عمودی به راحتی در جای خود افتاده و قفل می شود. فاصله ی بین کریستال ها نیز زیاد نیست و به همین دلیل و به دلیل برجسته بودن کریستال ها، خیرگی بسیار کم می شود.

لوستر دیواری مجتمع سپهر

رنگ طلایی مات بدنه هم حسی نوستالژیک و با شکوه به بیننده منتقل می کند. البته شاید استفاده از رنگ های دیگر مثل مشکی هم مناسب می بود، اما انتخاب رنگ طلایی مات را می توان متناسب تر دانست. خصوصا این که علارغم مدرن بودن سبک معماری، شاخصه های کلاسیسیسم نیز در آن مشهود است.

چراغ دیواری دکوراتیو لوستری لوله ای

نکته ای که باید در خصوص لوستر دیواری مجتمع مسکونی سپهر گلها در نظر بگیرید، این است که چراغ، چراغ بیرونی یا اصطلاحا Outdoor نیست.

در واقع این فضا یک فضای نیمه بسته است و از این رو است که آب باران به چراغ نخواهد خورد. وجود یک سایه بان را می توانید در تصاویر دورتر به خوبی ببینید. حتی اگر در شرایطی باران با زاویه نیز به این چراغ بخورد، به دلیل ارتفاع نصب بالای آن و پوشش کریستال ها با لامپ و قطعات الکتریکی برخورد موثر نخواهد داشت.

محل نصب لوستر دیواری مجتمع سپهر

همان طور که مشخص است، محل نصب هم کمی بالاتر از چراغ های دیواری رایج است. نصب در ارتفاع بالاتر باعث می شود امکان دسترسی اشخاص کم شود، و از طرفی باعث می شود حس “لوستر دیواری مجتمع مسکونی” بیشتر باشد و صرفا با یک چراغ دکوراتیو دیواری ساده روبرو نباشیم.

Modern Crystal wall Chandelier for Entrance

یکی از مواردی که در تناسب بین چراغ و محل نصب وجود دارد، ارتباط بین چند لایه تورفتگی ورودی مجتمع، و طبقات لوستر دیواری مجتمع مسکونی سپهر است. اگر دقت کنید ورودی مجتمع در چند لایه رفته رفته دارای تو رفتگی می شود. به همین جهت وجود کریستال های نزدیک به هم و چند طبقه بودن، آن را متناسب می کند.

Sepehr Golha Residential Complex Wall Chandelier

در نهایت از شما خوانندگان گرامی دعوت می کنیم که پس از مطالعه ی مطالب فوق، دیدن تصاویر بالا و ویدئوی زیر، نظرات مفید خود را با ما به اشتراک بگذارید. در ویدئوی زیر نیز می توانید بخشی از مراحل نصب کریستال ها، که به صورت رایگان توسط نیرا انجام شده است را ببینید.

مجتمع مسکونی سپهر گلها در محله ی شهید بهشتی مشهد و خیابان ارشادالرضا 12- رزم 6 واقع شده است. این مجتمع یکی از چهار مجتمع مسکونی در محله ی شهید بهشتی مشهد می باشد.

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *