لو مورانو، در آفرینش تکنو-لو-ژی، جایگزین جدید و جذابی را برای شیشه خلق کرد، لوستر فیبر کربن که توسط قالب های لوستر های شیشه ای دمیده شده LU ساخته شده است. هیجان انگیز ترین چیز در خصوص ایجاد فیبر کربن، سبک بودن محصول نهایی است.
نسخه ی شیشه ای اصلی، 10 برابر وزن نسخه ی تکنو-لو-ژی را دارد و مطمئنا، فیبر کربن بسیار شکنندگی کمتری نیز دارد.
این محصول LU Murano که پس از تحقیق و آزمون های مختلف توسط فابیو فورناسیر Fabio Fornasier ساخته شده است، یک لوستر معاصر است که ریشه ای جدی در سنت دارد.
لوستر فیبر کربن لومورانو
گذشته از 10 برابر سبکی، و شکنندگی بسیار کمتر نسبت به شیشه، لوستر فیبر کربن تکنو-لو-ژی، پیشه وری، تکنولوژی و بیان هنری را به منظور خلق طراحی های مدرن، که ظرافت کمتری دارند و گرافیکی تر از انواع شیشه ای خود هستند، به هم می آمیزد.
در این نسخه، اشکال ارگانیک، فرم حدودی اشکال حیوانی را با بازوهایی جلو زده و نوک  ی درخشان به خود می گیرند.
لوستر فیبر کربن LU Murano
از آنجا که فیبر کربن شفافیت شیشه را ندارد، گزینه های نامحدودی برای قابلیت های رنگ، بافت و نقش دارد، که باعث می شود تکنو-لو-ژی به راحتی با هر طرح سفارشی قابل تطابق باشد.

همچنین استحکام بالای لوستر فیبر کربن آن را برای محیط های به خصوص، مانند کشتی های خصوصی و یا خانه های شناور تطبیق پذیر تر می سازد.

این نمونه ی ویژه از لوستر فیبر کربن تکنو-لو-ژی را ببینید. طراحی وصله وصله ی لوزیِ رنگ بر رنگ، ارائه دهنده ی بافت ظریف و همین طور سطح بازتابنده ای برجسته است. نوک های نورافشان، تلالوئی را در سرتاسر سطح فیبر کربن خلق می کند، نه آن قدر متفاوت نسبت به آنچه طراحی شیشه ای اصلی داشت.
Carbon fiber Chandelier
نمایی از ظاهر لوزی شکل وصله وصله و درخشان لوستر فیبر کربن ساخت لومورانو
فابیو فورناسیر اینگونه می گوید: “به صراحت به متریال اصلی که از آن ساخته می شد مدیون است، بی شک این لوستر از ساخت لوستر مورانو فاصله گرفته است، ولی آغاز گذری بر مطابقت با متریال های گوناگون است.  یک آزمونی که من به آن بسیار معتقد هستم و من مدتی به آن پرداخته ام. این لوستر را برای مد امروز تفسیر پذیر می کند و پیشه وری را به طراحی و هنر نزدیک تر می کند”
لوسترهای لو مورانو همیشه به خاطر شیشه ی دمیده ی ظریف و چشم گیر شان و به خاطر تاثیر با ارزش شان در دکور شناخته می شوند. طراحی لوستر تکنو-لو-ژی از این رویه ی مجلل دوری می جوید، در حالی که ماهیت روشن معاصر خود را دارد.
لوستر فیبر کربن LU Murano

بر این اساس، لوستر فیبر کربن تکنو-لو-ژی بسیار راحت تر از همتای شیشه-دمیده ی خود نصب می شود

چرا که فقط 4 کیلوگرم وزن دارد (در مقایسه با معادل 40 کیلوگرمی شیشه اش).  این سادگی استفاده باعث می شود که بسیار برای کاربردهای سفارشی ارشمند باشد.

حتی از نقطه نظر بازرگانی نیز، مشتری های جوان بیشتر توسط متریال های خلاقانه ای که برای نورپردازی مدرن استفاده می شوند جذب می شوند. لوستر فیبر کربن تکنو-لو-ژی، این ترند طراحی را با دستیابی به نسل جدیدی از کاربران، که فقط تحت تاثیر زیبایی نیستند و همچنین با نگاهی رو به جلو به کارآمدی ذاتی می اندیشیند حمایت می کند.

فیبر کربن چیست؟

فیبر کربن ترکیبی از اتمهای فیبر است که به صورت زنجیره ای با یکدیگر پیوند می خورند. به دلیل استحکام این پیوندها است که فیبر کربن کاملاً قوی است. فیبرهای کربن در کنار قوی بودن ، بسیار سبک وزن هستند.

تقریباً پنج برابر سبک تر از فولاد ، اما هنوز هم پنج برابر قوی تر. که الیاف کربن را برتر می کند.

از آنجا که این سبک ترین و در عین حال قوی ترین ماده موجود در بازار است ، برای کاربردهای مختلف ، به اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این الیاف دارای بلوک های ساختمانی مختلفی مانند بافت ، نخ ، یک جهته ، نوار و دیگر موارد است که برای ایجاد کامپوزیت استفاده می شود

منابع :

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *