در این مطلب به مزایای لوستر کریستالی نسبت به دیگر لوازم روشنایی می پردازیم. مدت زیادی است که لوستر های مدرن به عنوان بهترین لوازم نورپردازی در نظر گرفته می شوند. این می تواند در ستایش قابلیت آن ها در همراه کردن ظرافت و کارایی باشد. ویژگی های زیبایی شناختی آن ها مضمون دلفریبی و برازندگی را در یک چهارچوب قرار می دهد، در حالی که قابلیت های نورپردازی آنها می تواند حتی تیره ترین اتاق ها را نیز روشن سازد. لوسترها به عنوان مبلمان ثابت به صورت متبحرانه ای توسعه یافته اند؛ در حالی که زمانی صرفا به عنوان شمع نگه دارهای محض دانسته می شوند، امروزه به صورت مجموعه های باشکوهی از نور تکوین یافته اند، که ظاهر و حس بسیاری از بناهای تجاری و خانه ها را متحول می کنند. 

لوستر کریستالی متحول کردن فضا

در میان انواع لوستری که می شناسیم، احتمالا لوسترهای کریستالی رایج ترین نوع باشند و اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. برخلاف این اعتقاد که این نوع لوسترها فقط منحصر به افراد متمول می باشند، بسیاری از خانه های کلاس متوسط نیز با این مبلمان های آویز زیبا مجهیز شده اند، چرا که قطعا می توانند ارزش این خانه ها را بهبود دهند. گفته می شود نصب چنین ساختارهای نورپردازی، ایده آل ترین ابزار برای بهبود چشم گیر نه تنها سقف، بلکه مهم تر از آن، نمای کلی خود اتاق می باشد. اگرچه فراتر از این، هنوز فواید بی شماری دیگری از استفاده لوستر ها قابل استحصال است.

برخی از مزایای لوستر کریستالی

ابتدایی تری جلوه ای که لوستر کریستالی می تواند فراهم کند ویژگی زیبایی شناختی آن است.  با در نظر گرفتن آن به عنوان کارامدترین وسیله ی نوری آویز از منظر طراحی، چینش لامپ ها و تاکیدهای عمومی، لوستری که دارای تزئینات کریستالی است به راحتی یک نقطه ی همگرایی درون اتاق ایجاد می کند که بیننده ها نتوانند به راحتی از دیدن آن چشم بپوشند. این پیکره ها می توانند در عمل هر نوع از سبک های داخلی را تکمیل کنند، و به خوبی بازتاب دهنده ی اولویت دیدگاه هنری مالک خانه باشند، چرا که در تمام محدوده های طراحی عرضه می شوند. به صورت مشابه، ان ها مبلمانی کاملا انعطاف پذیر هستند که می توانند به خوبی با محیط خودشان همساز شوند، حتی در نامتعارف تر ها، مانند دفاتر شرکت ها.

ماندگاری لوستر های کریستالی

با این که فکر می شود پیکره های لوستری آنتیک که از چوب و فلز ساخته شده اند طول عمر زیادی دارند،  پیکره های لوستری که از گوهرهای کریستالی ساخته شده اند نیز به ماندگاری کیفیت شان شهره هستند. از آنجا که سنگ های کریستالی از سنگ های آذرین ساخته می شوند، خصیصه هایی مثل ستبری بسیار دارند، و نیازمند تکنیک های تراش ظریف هستند تا به پرداخت و طراحی های دارای جزئیات دست پیدا کنند. ظاهر قطعات کریستالی دچار افول نمی شود و می توانند ظاهر دست نخرده خود را تحت شرایط بسیار سخت حفظ کنند. از آن جا که از سقف آویز می شوند،نگران این نباید باشید که قطعات کریستالی شما خراشیده بشوند یا تکه تکه بشوند.

مزایای لوستر های کریستالی در تمیزکاری

در مقایسه با دیگر پیکره های مدرن که نیازمند تمیز کردن همه جانبه هستند، تمیزکاری و نگهاری ساختارهای لوستر دارای ریزه کاری های کریستالی بسیار راحت است. تمیزسازی آت ها می تواند با استفاده از مواد تمیزگننده ی معمول که در خانه شما پیدا می شوند صورت بگیرد، و می بایست صرفا آن ها را به صورت متناوب گردگیری کرده تا از ایجاد کثیفی جلوگیری کنید. سنگ کریستال های آسیب دیده می توانند پس از تهیه از جایی که لوستر را خریده اید تعویض بشوند. از منظر برقی، ساختار های کریستالی سبک از نظر هزینه و مصرف انرژی کارامدتر هستند، حتی در توان پایین تر، چرا که می توانند به صورت کارآمد نور را بازتاب دهند یا بشکنند و نیازمند به کاربردن لامپ های کمتری باشند، و هزینه ی مصرف انرژی شما را کاهش می دهند.

تمیز کاری لوستر کریستالی
گردگیری لوستر کریستالی

مزایای لوستر های کریستال سنگی برای سلامتی

ساختاری های کریستالی سبک از نظر منافع شان برای سلامتی نیز شناخته شده هستند. در سرزمین های فنگ شو، استفاده و نصب نظام مند لوستر های مدرن که دارای سنگ های کریستالی هستند، می تواند باعث پراکندن انرژی مثبت بشوند که باعث تندرستی عمومی می شود. بسته به رنگ کریستالی که مورد استفاده قرار می گیرد، مزایای سلامتی متفاوتی قابل دستیابی هستند؛ مثلا ، سنگ کریستال های سفید افزایش دهنده پاکی و خلوص هستند، سنگ کریستال های زرد برای تنظیم عملکرد سیستم های عصبی، گوارشی و ایمنی شناخته شده هستند،  در حالی که کریستال سنگ های آبی روشن باعث تقویت ارتباط می شوند. لوازم نوری کریستالی به صورت عمومی فواید مختلفی را در جنبه های بسیاری مثل زیبایی شناسی و سلامت فراهم می کنند.

ویات فیسک
نویسنده آقای Wyatt Fisk نویسنده ی وبسایت ezinearticles.com

منبع :

The Advantages of the Crystal Chandelier over other Light Fixtures

نویسنده نیراهوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *