اگر واقعا عاشق لوسترها هستید، چرا یکی شان را به دفتر کارتان اضافه نکنید؟ افزون نورپردازی بر روی میز کار روشی عالی برای ایجاد نمایشی افسون آمیز در فضای کار و خلق نقطه کانونی در اتاق است. نوع لوستری که انتخاب می کنید به ترجیح شخصی شما وابسته است. همیشه لوسترهایی هستند که مکمل هر سبکی  باشند، لوسترهای مدرن، لوستر های کریستالی، یا حتی لوسترهای ساده با خطوط صاف. این به انتخاب سایز مناسب لوستر در تناسب با سایز  میز کار و همین طور جایگذاری درست لوستر بسته به عرض میز کار مرتبط است.

نورپردازی دفتر کار شما  در خانه چالش برانگیز است، چرا که نیازهای نورپردازی شما متفاوت از چیزی است که در اتاق نشیمن یا اتاق خواب برقرار است. در دنیای امروز، نیاز داریم که دفاتر کار ما به منظور برقراری تماس های تصویری دو  چندان زیبا باشند. شما نیازمند ترازهای متفاوت نورپردازی هستید.  یک دفتر کار با لوازم نور سقفی مثل لوستر نیازمند منابع نوری اضافی نیز هست.

اما بگذارید ابتدا در خصوص بخش جذاب قضیه صحبت کنیم. در زیر نمونه های متعددی از لوسترها که در فضاهای کاری در خانه آویز می شوند را شرح می دهیم. این کمک می کند که ایده هایی در خصوص ابعاد، ارتفاع مناسب و جایگذاری به دست بیاورید. سپس در این خصوص که چگونه مطمئن شویم فضای کار ما نور کافی دارد صحبت می کنیم.

راهنمای ابعاد برای لوستر میز کار

اکثر میزهای کار کوچک تر از میزهای نهارخوری است، و شما نیاز دارید چند خط مشی عمومی را پیش از آویز کردن لوستر در فضای کار خانگی خود در نظر داشته باشید.

اول شما باید مطمئن باشید که لوستر بالای مرکز میز آویز شود، مثل نمونه ی زیر

لوستز میز کار مرکز میز کار
یک نمونه لوستر میز کار که در مرکز آن نصب شده است.

دوم، شما یک فاصله ی ایمن برای سر در زمان ایستادم نیاز دارید. برای میز ناهارخوری، قاعده ی کلی قرار دادن قسمت پایین لوازم نوری حداقل 30 سانتی متر بالای گوشه ی میز است. این به شما فضای کافی می دهد که بدون برخورد لوستر با سر بایستید.

احتمالا عرض میز کار شما برای استفاده از این قاعده کافی نباشد. دو گزینه وجود دارد:

  1. می توانید لوستری کوچیک تر انتخاب کنید
  2. یا آن را بالاتر بیاویزید.

یک قاعده سرانگشی این است که لوستر را 80-90 سانتی متر بالاتر از میز بیاویزید. به منظور نصب لوستر میز کار در ارتفاع مناسب بالای میز کوچک تر، قسمت پایین لوستر بر روی ارتفاع تقریبا 180 سانتی متری قرار بگیرد. این بهترین راه است تا مطمئن شوید هیچ کس در طرفین احساس کوبیده شدن سرش به لوستر را ندارد.

نمونه لوستر میز کار

از آن جا که یک تصویر بهتر از هزاران کلمه است، چند نمونه لوستر میز کار در سبک های مختلف پیدا کردیم تا موضوع را روشن کنیم.

در نمونه اتاق آبی بالا، شخص در دفتر کار آبی رنگ خود به منظور تامین نورپردازی فوقانی از لوستر گوی چوبی استفاده کرده است. لوستر 30 سانتی متر بالاتر از لبه ی میز کار نیست، بلکه آن را کمی بالاتر نصب کرده تا سرگیر نباشد.

در اینجا نیز دو نمونه دیگر از لوسترهای مربع/مستطیل شکل را بر بالای میز کار می بینید. در این نمونه ها می توانید ببینید که نور مستقیما روی مرکز میز کار است، ولی بالاتر از لوستر میز استاندارد آویز شده است. شکل مستطیلی این لوازم به خوبی بر بالای میز عمل می کند.

لوستر میز کار نصب در ارتفاع بلند لوستر میز کار نصب ارتفاع بلند

این تصویر نیز نمونه ای از لوستر چشم نواز بر بالای میز کار است. در این تصاویر، لوستر کمی نزدیک تر به میز کار است. اگر این منزل شما باشد، شاید حس کنید سرتان را به لوستر می کوبید. اگر سایز لوستر میز کار هم عرض با خود میز باشد، ایده ی خوبی است که آن را روی ارتفاع سرتان بیاویزید.

لوستر میز کار نصب ارتفاع کوتاه لوستر میز کار نصب در ارتفاع کوتاه

حرف آخر، اگر لوستری مورد علاقه شما است که دوست دارید در دفتر کارتان باویزید، ولی بسیار بزرگ به نظر می رسد، صرفا آن را 5 سانتی بالاتر نصب کنید. چنین لوستری منبع خوبی از نورپردازی فراگیر است.

نورپردازی بیشتر برای دفتر کار

همین که یک نور چشم گیر برای میز کارتان دارید، نیاز دارید مطمئن شوید که نورپردازی کافی برای این که بتواند فضای کار را ببینید دارید. هر اتاقی نیازمند ترکیب سه نوع نورپردازی است: 1) نورپردازی فراگیر ، 2) نورپردازی کاری، و 3) نورپردازی تاکیدی. اگر طرح نورپردازی مناسبی داشته باشید، تمام اتاق روشن می شود. لایه بندی انواع مختلف نور باعث می شود محیط کاری منزل شما گرم و دعوت کننده باشد.

نورپردازی فراگیر – لوستر ها یک نوع از نور فراگیر یا نور عمومی هستند. اگر اتاق شما هیچ نور خورشید طبیعی را به خود نمی گیرد، شاید نیاز باشد شما نورپردازی توکار سقفی به فضا بیافزایید.

نورپردازی کار – لامپ های مخصوص کار، مانند نور رومیزی تنظیم پذیر، چراغ های رومیزی یا چراغ های ایستاده دارای بازوهای تنظیم پذیر، به راحتی جهت دهی می شوند. لامپ بدون سیم نیز روش خوب دیگری است که نورپردازی کار را بالای میز کارتان داشته باشید.

نورپردازی تاکیدی – نور تاکیدی به منظور “تاکید کردن” بر چیزهایی مثل یک نقاشی، یا یک کتابخانه به کار می رود. دیوارکوب ها یکی از روش های افزودن نورپردازی تاکیدی هستند. شما می توانید آن ها را به دیوار های پشت میز کار در یک گوشه ی اثر هنری، یا بیرون کتابخانه بیافزایید. نورهای نواری (شلنگی) درون کتابخانه، روش دیگری برای افزودن یک لایه نورپردازی هستند. نور تاکیدی نورهای درخشان نیستند.

اگر شما نور طبیعی زیادی در دسترس داشته باشید، می توانید از نصب برخی لوازم نوری صرف نظر کنید. با نورپردازی دفتر کار خانگی خود بازی کنید. شما توسط نورپردازی های خوب متفاوتی که می توانید در اتاق داشته باشید حیرت زده خواهید شد. یک لوستر خوب مانند جواهری است که آن را به اساسیه خسته کننده خود می افزایید.

How To Hang a Chandelier Over Your Desk, Work in Style

نویسنده نیراهوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *