در خصوص لوستر پذیرایی :

معمولا در کشورهایی مثل ایران، که توجه ویژه ای به حضور مهمان می شود، فضا یا اتاقی ویژه برای حضور میهمانان در نظر گرفته می شود. فضایی با مبلمان و دکوراسیون ویژه تر که معمولا خود اهل منزل کمتر از آن استفاده می کنند.

با این اوصاف شاید بتوان یکی از مهم ترین کاربردهای لوستر را مربوط به اتاق پذیرایی منازل دانست. در این صورت لوستر پذیرایی معمولا از بهترین انواع انتخاب می شود، تا بتواند نگاه ها را به خود جلب کند.

از ویژگی های لوستر پذیرایی مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویژه بودن، معمولا لوستر پذیرایی یک ویژگی برتر دارد، مثلا نوع کریستال یا فرم ، ابعاد نصبی آن و یا حتی ایده ی به کار رفته در طراحی آن.البته این بسیار به سبک معماری داخلی منزل وابسته است.
  • ارزشمند بودن، معمولا ارزش قیمتی لوستر پذیرایی ،بیشتر از انواع دیگر است.این اختلاف قیمت را نمی توان یک چیز قطعی دانست، و بیشتر شاید بتوان به ارزش نمایشی آن توجه کرد. مثلا محصولی مثل لوستر پذیرایی ون اگموند، ارزش نمایشی بالایی دارد. این ارزش نمایشی به صورت نسبی و در کنار دیگر عناصر محیط پذیرایی تعیین می شود.
  • مجلل بودن، معمولا سعی می شود لوستر پذیرایی طوری انتخاب شود که به فضا، جلال و شکوه ویژه ای اضافه کند. این وقتی مهم تر می شود که بدانیم داریم در خصوص چشم نواز ترین المان اتاق پذیرایی سخن می گوییم.
  • ظرافت، فارغ از سبک معماری، لوستر پذیرایی می تواند ظریف تر باشد. چرا که معمولا این فضای خانه کمتر مورد استفاده ی عمومی قرار می گیرد، و به همین دلیل آلودگی کمتری در آن وجود دارد، که باعث می شود تمیزکاری راحت تر باشد و ظرافت قطعات دردسرساز نباشد.

مسئله ی بعدی که باید مورد توجه قرار گیرد، سبک معماری داخلی و مبلمان به کار رفته در فضا است. گاهی اوقات، خصوصا در یک فضای مینیمال، لوستر پذیرایی نیز می بایست مینیمال باشد، و این بدان معنا است که نباید جلوه گری های رایج را در آن انتظار داشت.

در چنین شرایطی، می توان بر ویژگی های زیبایی شناختی، مثل تناسبات، یا متریال های به کار رفته تاکید کرد. در این صورت بدون خلق جلوه گری اغراق شده، و حفظ مینیمالیسم، برتری خاص ایجاد می شود.

یا مثلا سالن پذیرایی با معماری نئوکلاسیک، نیازمند لوستر پذیرایی شلوغ تر مانند لوستر کریستالی پر سوزنی است. این پیشنهادات البته صرفا به منظور تقریب ذهن هستند و می توانید برای دریافت گزینه ی مناسب و مشاوره تماس بگیرید.

این را در نظر داشته باشید که انتخاب لوستر پذیرایی فرآیندی راحت و در عین حال پیچیده است.

وجود انواع محصول که به همین منظور طراحی شده اند، می تواند دست خریدار و طراح را باز بگذارد و دسترسی به مطلوب را راحت تر کند. لذا سعی شده لیستی از لوسترهای پذیرایی طراحی شده را در اختیار شما قرار دهیم.

لوستر پذیرایی
دو عدد لوستر پذیرایی گرود، نصب شده در یک برج مسکونی

سوالات متداول :

  • این قسمت از خانه نقطه ی کانونی منزل شما است، انتخاب مناسب مبلمان و عناصر تزئینی در این قسمت باعث بهبود ویژگی های زیبایی شناختی منزل می شود.
  • لوستر پذیرایی در ارتفاعی قابل رویت و به صورت آویز نصب می شود. در این صورت ما یک مبلمان وارونه و دقیقا روبری چشم داریم که آراینده ی نیمه ی بالایی فضای شما است.
  • با توجه به ارزش بالاتر، اشتباه در انتخاب، می تواند باعث متضرر شدن شما شود

می توانید به لینک زیر رفته و بر اساس ابعاد اتاق تان، ابعاد  مورد نیاز را به دست بیاورید. البته حواس تان به تغییر احتمالا منزل تان باشد. اگر در آینده قصد دارید منزل تان را جابجا کنید، احتمالا گزینه ای کمی بزرگ تر نیاز خواهید داشت، پس در ابتدا ابعاد را کمی بزرگ تر در نظر بگیرید.

راهنمایی برای انتخاب سایز لوستر

خرید به صورت آنلاین، به شما امکان مقایسه و انتخاب بیشتری را می دهد. در این صورت تحت تاثیر فضای فروشگاهی قرار نمی گیرید و می توانید از مشاوره ی تخصصی هم بهره مند شوید.

همین طور این که با وجود مدل های سه بعدی 3dsmax لوستر پذیرایی، می توانید فضا را پیش ار خرید تصور کنید.

درست نیست در این خصوص به قطع صحبت کرد. معمولا یک لوستر پذیرایی مناسب است، اما در صورت وجود میز ناهارخوری، می توان از یک لاینر نیز بر روی آن استفاده کرد.

همچنین بسته به سبک معماری داخلی و ابعاد فضا، می توان تعداد را تغییر داد. این بسیار نسبی است و حتما پیش از خرید لوستر با متخصصان مجموعه تماس داشته باشید. ما بی تکلف برای مشاوره در خدمت شما هستیم.

این مورد نیز بستگی زیادی به فضای شما دارد. در فضاهای دارای سبک معماری کلاسیک و نئوکلاسیک، فرم شاخه ای پر طرفدار تر است. در فضاهای مدرن تر، فرم های طبی و یا استوانه ای مناسب تر هستند.

همین طور این که در برخی فضا ها می توانید از فرم مربعی یا همان طور که گفته شد لاینر یا خطی بهره ببرید.

اگر فضای پذیرایی شما دوبلکس است و دارای پلکان می باشد، استفاده از لوستر بلند و یا چند طبقه را نیز در نظر داشته باشید.

البته تمام این موارد نیز نسبی و سرانگشتی هستند، چون هر سبکی دارای زیرسبک است و همین طور این که گاهی اوقات استثنائات بهتر جواب می دهند.