لوستر دیواری یا چراغ دکوراتیو؟

یکی از سوالاتی که شاید در ذهن پیش بیاید شناخت تفاوت لوستر دیواری با چراغ دکوراتیو است؟ آیا اصلا می تواند لوستر دیواری باشد؟

اصطلاح لوستر دیواری بسیار پر کاربرد است، و بسیاری به دنبال آن هستند. یک دلیل شاید این است که بسیاری از چراغ های دکوراتیو صرفا جنبه ی ایجاد جلوه های نوری را دارند و در ذات زیبا نیستند.

از طرفی دیگر، نمی توان بسیاری از انواع چراغ دکوراتیو را در کنار لوستر به کار برد. چرا؟ چون برخی از این چراغ ها اصلا برای هماهنگی با لوسترها طراحی نشده اند و ذاتی خود مدار دارند.

چنین چراغ های دکوراتیوی را می توان در برخی از معماری ها به کار گرفت، منتها بهتر است در معماری داخلی که قرار است لوستر نصب شود، از لوستر دیواری استفاده کرد.

البته ذکر این نکته لازم می نماید، که تمامی لوسترهای دیواری زیر مجموعه ی چراغ های دکوراتیو هستند. منتها لزوما معکوس این قاعده درست نیست.

شاید یکی از نکاتی که بتوان بیان کرد این باشد که معمولا تصور از لوستر دیواری این است که دارای آونگ یا دیگر المان های آویز باشد. البته این را نمی توان یک مورد قطعی دانست.

تقریبا تمام محصولات نیراهوم دارای ست کامل لوستر سقفی، لوستر دیواری، چراغ رومیزی و چراغ ایستاده است. البته این می تواند شامل انواع اونگ دار و یا غیر آونگ دار باشد.

همین طور این که انواع مختلف لوستر دیواری مناسب بیشتر سبک های معماری وجود دارند. معماری های سبک مینیمال، مدرن، نئوکلاسیک، روستیک، دیکانستراکشن، سنتی و … . البته که برخی از لوسترهای دیواری قابلیت استفاده در چند سبک معماری را دارند.

در زیر می توانید با برخی از لوسترهای دیواری ارائه شده در این فروشگاه آشنا شوید و توضیحات دقیق تری در خوص هر کدام را به تفصیل مطالعه فرمایید. این محصولات را می توان به تنهایی مورد استفاده قرار داد، هر چند که خیلی اوقات بهتر است به صورت جفت یا چندتایی در کنار دیگر محصولات همان ست مورد استفاده قرار بگیرند.