این روزها مردم توجه ویژه ای به ویلا ها دارند. طوری که می بینیم خیلی اوقات معماری و تزئینات یک ویلا زیباتر از منزل مسکونی است. به همین دلیل و با توجه به ویژگی های خاص محصولات نیرا، در سال 1400 پروژه ی تامین لوستر ویلایی در لواسان به نیرا واگذار شد.

لوستر ویلای لواسان

لواسان درّه‌ای است ییلاقی و خوش آب و هوا در دامنه‌های جنوبی کوه‌های البرز که به خاطر داشتن چشم‌اندازهای بکر و زیبا از رودخانه جاجرود و دریاچهٔ زیبای دارک زون لواسان شهرت یافته‌است. لواسان، لاکچری‌­ترین شهر هوشمند ایران در قلب طبیعتی بکر هارمونی مخصوصی ایجاد کرده­ است.

با این تفاسیر، این پروژه یک پروژه ی نسبتا خاص بود که نیازهای ویژه ی خودش را داشت. از طرفی سبک معماری آن نیز به سبکی است که می توان آن را مدرن دانست و می بایست تامین متریال آن با وسواس ویژه ای انجام می شد. همان طور که در تصاویر مشهود است، این ویلا دارای سقفی بلند است.

تامین لوستر ویلای لواسان

برای همین در تامین لوستر ویلای لواسان نیز از لوستر بلند و چند طبقه استفاده شده است، تا بتواند پاسخگوی نیاز پروژه باشد.

لوستر طبقاتی آیرون

بلند بودن سقف و همین طور وزن بالای لوستر ویلای لواسان نیازمند حساسیت ویژه ای روی کیفیت محصول است. چرا که کوچک ترین ضعف در کیفیت بدنه و حتی اتصالات کریستال ها باعث می شود احتمال ریزش وجود داشته باشد. همان طور که در تصویر بالا مشخص است، بدنه به نوعی فلزی، متقارن و دارای اتصالات کافی است.

Two modern Chandeliers

از این جهت که ارتفاع نصب بلند است، به همین دلیل بنا به نیاز، در زمان نصب از داربست استفاده شد. در این تصویر تا حدودی شرایط نصب، ارتفاع داربست ها و همین طور محل قرار گیری دو لوستر ویلای لواسان قابل رویت هستند. حتی می توان دید که برای نزدیک شدن به دامنه ی دید ناظر، از زنجیر های بلند نیز استفاده شده است.

تامین لوستر ویلای لواسان

محصول دیگری که در تامین لوستر ویلای لواسان به کار گرفته شد، این مدل طبقاتی از ایزد است. در این تصویر می توانید آن را همراه با لوستر طبقاتی آیرون ببینید. در این محصول از کریستال های سه وجهی استفاده شده است و بدنه نیز طوری است که تقریبا پشت کریستال ها پنهان می شود.

لوستر آیرون ویلای لواسان

البته استفاده از محصولات آیرون محدود به آن دو مورد نمی شود و در تامین لوستر ویلای لواسان از مدل بالا نیز استفاده شده است.  همان طور که می بینید این محصول به نسبت کوتاه و از نظر ابعاد متوسط است و برای فضای نشیمن متناسب است.

لوستر مدرن ویلا

البته علاوه بر دو مدل آیرون و ایزد، در تامین لوستر ویلای لواسان از سری محصولات مدرن لینارا نیز استفاده شده است. همان طور که می بینید این دو لینارای کرد، خیلی مینیمال تر و مدرن تر هستند و از نظر رنگی نیز تم تیره و سیاه رنگ دارند. البته که در این فضا تعداد لامپ نیز بیشتر است و لامپ ها کاملا قابل رویت نیز هستند.

سه لوستر سیاه رنگ

از سری محصولات لینارا، در جای دیگری نیز استفاده شده است. مثلا می بینیم که در تامین لوستر ویلا و در این فضای آشپزخانه ای، 3 عدد لوستر آیرون استفاده شده اند که مدل خطی آن متناسب با میز غذاخوری انتخاب شده است. البته در اینجا دو لینارای گرد به نسبت پذیرایی این ویلا، ابعاد کوچک تری دارند.

در نهایت می بینیم که تنوع محصولات به کار رفته در تامین لوستر ویلا ی واقع در لواسان، نسبتا زیاد است،

و منحصر به یک سری محصول نمی شود. همین تنوع باعث می شود که مخاطب در فضاهای مختلف حس های مختلفی را تجربه کند. از طرفی شاهد یک هماهنگی نسبی بین تمام این سری محصولات هستیم، و این را می توان در دارا بودن مولفه های مدرنیسم و توجه به هندسه دانست.

 

 

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *