در خصوص لوستر مینیمال :

مینیمالیسم حرکتی مدرن در معماری است که تاکید بر استفاده ی حداقلی از امکانات برای رسیدن به بهترین نتیجه را دارد. لوستر مینیمال نیز نوعی از لوستر است که بر چنین فلسفه ای استوار است.

در طراحی لوستر مینیمال سعی می شود که عملکرد و فرم در کنار هم باشند.

این نوع از لوستر مدرن بدون دستکاری زیاد در محیط و یا اعمال کمترین تزئینات و تجملات، کیفیت فضا را بهبود می دهد. این در واقع هنر مینیمالیسم است که بدون این که در ظاهر تغییر چندانی ایجاد کند، در باطن با همین خلوص و بی آلایشی درکی عمیق از وضعیت ایجاد می کند.

با این تعریف متوجه می شویم که چنین لوستری از حواشی و جزئیات اضافه پرهیز می کند. مثلا این که در یک لوستر مینیمال خبری از فرم های پیچیده و متریال های عجیب و غریب نیست.

به نوعی می توان گفت که هدف مینیمالیسم این است که همه چیز را طوری طراحی و اجرا کند که در صورت نیاز بتواند برای بودن هر یک از عناصر طراحی دلیلی عنوان کند. برای هر هزینه کردی توجیهی منطقی وجود دارد که نشان می دهد نبود آن باعث بروز یک کمبود می شود.

لوستر مینیمال Modern Steel Mesh Chandelier

به همین دلیل استفاده از هندسه نیز در لوستر مینیمال بسیار رایج است. علت این امر این است که اشکال هندسی می توانند با انتقال کمترین فرم، بیشترین مفهوم را منتقل کنند و بیننده چنین اشکالی مفهوم اشکال هندسی را فی ذاته درک می کند.

مینیمالیسم می تواند در بخش های مختلفی از یک لوستر خودش را نشان بدهد. فرم، فام، تیرگی و روشنی، تمام این ها می توانند حداقل کنتراست لازم را با خود و با محیط داشته باشند.

در این صفحه می توانید برخی از محصولات لوستر مینیمال نیرا را ببینید و در صورت نیاز توضیحات تخصصی هر کدام را در صفحه ی مربوطه مطالعه بفرمایید.

سوالات متداول :

  • پرهیز از تزئینات زائد. تزئینات باید کاربردی باشند. یا می بایست که باعث انجام یک کار ویژه باشند (مثلا شکست نور توسط کریستال)، یا می بایست نقش کاربردی زیبایی شناسانه داشته باشند (مانند ساختار هندسی لوستر). تزئیناتی مثل آونگ های رایج در مدل های کلاسیک معمولا جایی در این سبک ندارند.
  • استفاده از هندسه و خلاقیت. معمولا به دلیل کاهش نقص ناشی از نبود عناصر تزئینی، از هندسه و خلاقیت به جهت فراهم کردن جذابیت استفاده می شود.
  • پرهیز از کنتراست های شدید. البته کنتراست بالکل حذف نمی شود و وجود آن لازم است، اما معمولا کمتر پیش می آید که کنتراست های شدیدی مثل کنتراست های رنگی رخ بدهند.

به این دلیل که لوستر مینیمال کمترین تاثیر ممکن را بر پیرامون خود می گذارد، مناسب بسیاری از فضاها است. همین طور این که با بسیاری از سبک های معماری، خصوصا سبک های مدرن و پسامدرن سازگار است. حتی در شرایطی می تواند از آن در معماری داخلی کلاسیک نیز بهره برد.

بله. تنوع بالای لوسترهای مینیمال نیرا باعث می شود که شما بتوانید گزینه ی مناسب محیط خود را پیدا کنید. همچنین این که می توانید از مشاوره ی تخصصی و رایگان مجموعه ی نیراهوم بهره مند شوید.

همین طور این که با وجود مدل های سه بعدی 3dsmax لوستر پذیرایی، می توانید فضا را پیش ار خرید تصور کنید.

این مورد بستگی زیادی به فضای شما دارد. معمولا فرم لوستر گرد مناسب بسیاری از فضاها است.

فرم مربع نیز معمولا با بسیاری از انواع معماری سازگار است، ولی فرم مستطیل را می بایست در جایی با نسبت طول به عرض بیشتز از یک به کار برد.

همین طور این که بسته به ارتفاع سقف، می توان از انواع طبقاتی و چند طبقه استفاده کرد.