همیشه یکی از دغدغه های فروشگاه های طلا و جواهر یا همان جواهرفروشی ها، تامین نور دکوراتیو مناسب بوده است. لوستر ریزشی گالری طلا و جواهر کت گلد که در یکی از بهترین موقعیت های تجاری شهر مشهد، برج آرمیتاژ واقع شده است را می توان یکی از انواع نورپردازی های دکوراتیو جواهرفروشی ها دانست.

لوستر ریزشی جواهرفروشی کت گلد

انتخاب این لوستر ریزشی از این جهت بوده است که بتواند فضای ویترینی این جواهرفروشی را به نوع کاملا متفاوتی متحول کند.

معمولا لوستر ها را درون فضاهای داخلی و بر روی سقف عمومی نصب می کنند، اما نصب درون ویترین یک فروشگاه، کاری نوآورانه و جالب توجه می باشد که به ابتکار آقای مهندس فرخی معمار محترم این مجموعه صورت گرفته است.

کریستال سنگ سبز رنگ

انتخاب کریستال برای این لوستر ریزشی نیز کاری حساس بود. شاید می شد از انواع کریستال برگ بید یا طرح های پیچیده دیگر استفاده کرد، اما کریستال های طرح قلوه سنگ یا همان توپاژ Topaz، شباهت زیادی به جواهرات دارد و از طرفی به معماری مینیمال مجموعه نیز کمک کرده است.

Topaz Green-Clear Crystals

رنگ کریستال های این لوستر ریزشی ترکیبی از شفاف، سبز، و شفاف-سبز می باشد. رنگ سبز یک رنگ مثبت و تقریبا متعادل (نزدیک به گرم) است و در زیر چراغ های LED نصب شده به خوبی جلب توجه می کند. شاید اگر از رنگ های مثل امبر استفاده می شد، این حس طراوت ایجاد نمی شد و از طرفی به مشتری فروشگاه حس خوبی منتقل نمی شد.

لوستر ریزشی گالری طلا جواهر کت گلد مشهد

از طرفی قرار گرفتن این لوستر ریزشی در ویترین فضای تجاری جواهرفروشی و قرار داشتن بر روی جواهرآلات ارزشمند این فروشگاه، باعث می شود حس خوبی نیز نسبت به خرید ایجاد شود. استفاده از رنگ سبز در این کار به نوعی تصدیق کیفیت و ارزشمندی جواهرات نیز هست.

لوستر گالری طلا و جواهر Catgold

اگر توجه کرده باشید، در این لوستر جواهرفروشی، اکثریت با رنگ شفاف است و رنگ سبز نقش کم تری دارد.

این امر هم باعث انتقال بهتر نور می شود، هم بار دیداری را کم می کند، و هم این که معدود کریستال های تمام سبز پایین را بیشتر برجسته می کند. از طرفی مقدار سایه و نیم سایه ای که ممکن بود بر نمایش طلا و جواهرات تاثیر منفی داشته باشد را کاهش می دهد.

لوستر ریزشی شفاف سبز

کریستال های این لوستر ریزشی، به صورت دو دسته، در طرفین درب اصلی ورودی گالری طلا و جواهر کتگلد نصب شده اند. در مجموع حدودا 5 ردیف کریستال داریم که در ردیف های به نسبت بلند به صورت موازی در کنار هم قرار دارند. هر رشته کریستال نیز به صورت عمودی تعداد بین 4 تا 6 کریستال در خود جای داده است.

اتصال لوستر ریزشی با کابل

اتصال هر رشته کریستال توسط کابل های ظریف و محکمی صورت می گیرد که بتوانند استقامت کافی در برابر وزن مجموعه کریستال ها داشته باشند. از طرفی ظرافت کابل باعث می شود که علاوه بر خلق جلوه ای باریک و تاثیرگذار، از شلوغ کردن فضا جلوگیری شده و مانعی نور چراغ ها نباشد.

به جهت درک بهتر چینش کریستال ها و انتقال حس ایجاد شده توسط این لوستر ریزشی، فایل ویدئویی  بارگذاری شده است. در صورت تمایل می توانید در فایل ویدئویی زیر، توضیحات داده شده را در فضا و با جزئیات بیشتری ببینید:

اما در خصوص برج آرمیتاژ گلشن باید گفت که:

برج تجاری اداری آرمیتاژ گلشن بلندترین سازه کلانشهر مشهد است که با ۳۴ طبقه در زمینی به مساحت ۴۱۰۰ متر مربع و زیربنای تقریبی ۶۰ هزار متر مربع در حاشیه بلوار هفت‌تیر، نبش خیابان گلشن کلانشهر مشهد با ۱۵۰ متر ارتفاع است.

معماری برج آرمیتاژ گلشن با بهره‌گیری از فرم پیشگام، معرف قدرت تکنولوژیک، تخصص سازندگان، حفظ هویت و بافت شهری و ترسیم کننده معماری آینده شهر خواهد بود و تصویر ماندگاری برای مخاطبین و شهروندان ایجاد می‌کند. این برج با موقعیتی در سایت جانمایی شده که در محورهای شهری هفت تیر و وکیل آباد به‌عنوان یک آیکون شهری جلوه کرده‌است.”

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *