از حساس ترین انتخاب های لوستر را می توان انتخاب لوستر برج مسکونی دانست. برج های مسکونی نماد ثروت و تجمل هستند، و به این دلیل نمی توان به راحتی برای آن ها المان های تزئینی را انتخاب کرد. خصوصا وقتی بحث سرسرا و سالن ورودی بنا باشد، که حکم چشم بنا را ایفا می کند.

رزتا پارک را می توان یک مجموعه ی مسکونی بسیار لوکس در سطح بالای کیفی در ایران دانست. مجموعه ای با طراحی و معماری کلاسیک که آرشیتکت آن آقای مهندس رضا داوودی و ساخته ی مهندس مهدی کاظمی است که در منطقه نیاوران نخجوان احداث گردیده است.

لوستر برج مسکونی رزتا
نمایی از مرحله ی نصب لوستر برج مسکونی رزتا توسط تکنیسین های نیراهوم.

معماری کلاسیک یا بهتر بگوییم نئوکلاسیک، توجه ویژه ای به تجمل دارد، و از طرفی برای شکوه بنا ارزش خاصی قائل است. آن طور که می بینیم ارتفاع سرسرای مجموعه مسکونی روزتا پارک، بسیار زیاد است و به همین دلیل هم لوستر برج مسکونی رزتا پارک، یک لوستر ویژه و بلند با ارتفاع زیاد است.

لوستر برج مسکونی رزتا
در این تصویر می توانید مقیاس درب ورودی را در کنار لوستر برج مسکونی رزتا مشاهده بفرمایید.

با توجه به زمان تامین لوستر برج مسکونی رزتا پارک، و تنوع محصولات نیرا در آن زمان، لوستر طبقاتی آیرون گزینه ی مناسبی بود.

البته هنوز هم این محصول گزینه ی مناسبی برای سرسراها است، اما گزینه های مطلوب دیگری نیز به سبد محصولات اضافه شده اند. این محصول طبقاتی به سفارش مشتری سفارشی سازی شده است و با محصول عمومی تفاوت های جزئی دارد.

لوستر سرسرای برج مسکونی رزتا

علارغم طراحی نئوکلاسیک این مجتمع مسکونی، و طراحی مدرن لوستر برج مسکونی روزتا، سازگاری خوبی برقرار شده است.

چرا که هم خطوط اصلی فرم رو به بالا هستند، و هم به نوعی این محصول، محصولی معاصر یا پست مدرن است و ویژگی های مدرن را هماهنگ با ویژگی های سبک های پیشامدرن ارائه می کند.

لوستر دیواری 5 طبقه برج مسکونی رزتا

همچنین می توان به دو لوستر دیواری برج مسکونی نیاوران تهران اشاره کرد. یک محصول سفارشی در ابعاد بزرگ، که توانست نظر معمار پروژه را تامین کند. هماهنگی بین خطوط این دو چراغ دکوراتیو و خطوط تزئینی لوستر را می توان هم در بافت (شیشه-آینه) ، و هم در رنگ (تناسب با رنک طلایی بدنه) مشاهده کرد.

لوستر دیواری برج مسکونی روزتا

در این نما می توانید این محصول را به صورت روشن و از نمای دور ببینید.

لوستر نئوکلاسیک برج مسکونی

در نمای بالا نیز شاهد یک نمای دور از لوستر برج مسکونی رزتا پارک نیاوران هستید.

می توانید هماهنگی بین رنگ ها، و همین طور خطوط رو به بالا را شاهد باشید. ابعاد سرسرا آن قدر بزرگ است که اگر از چنین لوستر بزرگی استفاده نمی شد فضا بسیار خالی به نظر می رسید.

یک دلیل اصلی دیگر که باعث هماهنگی بیشتر لوستر آیرون با این فضا شده است، هندسه ی دقیق و زیبای آن است. در ویدئویی که از محیط تهیه شده است می توانید این هندسه و نظم را ببینید. پنج طبقه ی این لوستر برج مسکونی رزتا به صورت دوایر متحدالمرکزی هستند که از نمای زیر کاملا درون هم دیده می شوند.

کریستال ها نیز در پرسپکتیو به صورت بخشی از این مجموعه ی تو در تو خودنمایی می کنند و چشم را به خود جلب می کنند. این نما در پرسپکتیو حالتی شعاعی به خود می گیرد که ناخواسته چشم را به سمت مرکز جلب می کند. البته خطوط اتصال طبقات به بدنه نیز در این نوع نگاه بی تاثیر نیستند.

همان طور که می بینید کریستال ها از نوع سه وجهی هستند که در سری ایزد بیشتر کاربرد دارند. این کریستال ها فرمی مثلث مانند دارند که قاعده شان بر روی لوستر و نوک شان به سمت بیرون قرار می گیرد.

همچنین اطلاعات زیر در خصوص این مجتمع نیز جالب توجه است:

این مجتمع بصورت برج باغ در زمین سه نبش با مساحت ۵٠٠٠ مترمربع که ٢۵٠٠ متر آن باغ می باشد. این پروژه ٢٢ طبقه دارای واحدهای ٣۵٠ و ٧٠٠ متری می باشد.

نوع ساختمان برج باغ مسکونی
تعداد کل طبقات ۲۲
تعداد طبقات مسکونی ۱۷
تعداد طبقات مشاعات ۵
تعداد واحدها ۶۰

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *