معمولا پروژه های مسکونی، در عین سادگی ظاهری، پیچیدگی های خودشان را دارند. چرا که می بایست دو جنبه ی کاربرد و زیبایی را در کنار هم داشت. این در خصوص لوستر پنت هاوس مورد بحث ما نیز صادق است.

لوستر پنت هاوس مسکونی

در تامین نور محیط مسکونی معمولا 3 مسئله مهم هستند. اول نیاز روشنایی افراد ساکن در آن خانه. دوم تامین یک فضای زیبا و به دور از آلودگی نوری برای ساکنین، و سوم تامین نورپردازی مناسب برای مهمانان که طبیعتا در محل حضور خواهند داشت.

التبه در آپارتمان های دوبلکس این مسئله کمی متفاوت می شود. به عنوان مثال، تفکیک فضاها به وسیله ی اختلاف طبقات بیشتر می شود و از این نظر دست طراح و تامین کنندگان معماری داخلی کمی بازتر می شود. از طرفی وجود فضاهای جدیدی مثل پلکان بین دو طبقه نیز اضافه می شود، که این فضاها نیز نیازهای متفاوتی دارند.

در تامین لوستر پنت هاوس مسکونی مذکور، این موارد جزو مسائل اصلی بودند. به همین دلیل نیز مجموعه ی نیراهوم با توجه به نیاز فضا و با استفاده از محصولات نیرا طراحی ویژه ای برای این فضا در نظر گرفت.

با توجه به این که محصولات سری آیرون پرطرفدار بوده اند، در تامین لوستر پنت هاوس دوطبقه ی مذکور نیز محصولات سری آیرون مورد استفاده قرار گرفتند که در این پروژه رنگ بدنه از نوع الکترواستاتیک و مشکی بود.

رنگ بندی تیره پنت هاوس مسکونی

این رنگ شاید بهترین رنگ برای حال و هوای این پروژه ی مسکونی بود. طراحی داخلی این بنا به نوعی نئوکلاسیک، با نشانه هایی از مدرنیسم است. از یک طرف فریم های خاص کلاسیک را داریم، و از طرفی معمار با جرات از رنگ تیره استفاده کرده است. البته نباید پلکان مدرن بین طبقات را نیز نادیده گرفت.

هندسه لوستر مدرن پنت هاوس

با توجه به این ویژگی ها، یک لوستر هندسی معاصر گزینه ی خوبی بود. این هماهنگی را می توان هم در نظم سازگار با کلاسیسیسم دانست، و هم در هندسه ی دقیق مطابق با مدرنیسم. لذا چند محصول از سری آیرون مشکی انتخاب شدند:

لوستر گرد پذیرایی

اولین نوع لوستر پنت هاوس مذکور، از نوع گرد و یک طبقه است. این کار باعث می شود که فضای اشغالی زیاد نباشد و بتواند با ابعاد فضا سازگار باشد. خصوصا این مورد در خصوص ارتفاع صدق می کند. این مدل در اتاق پذیرایی و اتاق های این مجموعه نصب شده است.

لوستر طبقاتی دوبلکس

در نقطه مقابل اما، این لوستر پنت هاوس که در پلکان میانجی طبقات نصب شده است، طبقاتی و بلند است.

چرا که می بایست طوری نصب شود که از هر دو طبقه قابل رویت باشه، و همین طور این که بتواند فضای خالی بین طبقات را هم پر گند. این نمونه 4 طبقه می باشد که به نسبت فقط مقداری بزرگ محسوب می شود.

لوستر مدرن خطی ناهارخوری

لوستر خطی مدرن فلزی

نوع دیگر از لوستر مدرن آیرون که در این فضا نصب شده، خطی یا لاینر است. همان طور که می دونید مدل های لاینر بهترین گزینه بر روی میزهای ناهارخوری هستند. چرا که ابعاد خطی آن با ابعاد باریک و بلند میز هماهنگی کامل دارد.

چراغ دکوراتیو دیواری

البته که نباید چراغ دیواری دکوراتیو آیرون را نادیده گرفت. این چراغ هم در هماهنگی با لوسترهای گرد و خطی به کار رفته است، و هم به صورت تک فضای اتاق نشیمن را روشن کرده است. این چراغ از نوع آیرون یک طبقه می باشد، چرا که در این صورت هماهنگی بیشتری با ساختار یک طبقه ی محصولات کناری ایجاد می کند.

لوستر دیواری تی وی وال

لوستر لاینر و دیواری

در نهایت علاوه بر هماهنگی بین هر تک محصول با معماری داخلی کلی فضا، رنگ بندی و مبلمان به کار رفته، هماهنگی بین تمام قطعات این مجموعه نیز باعث برقرار هارمونی شده است. برای این که بتوانید با تامین لوستر پنت هاوس مسکونی فوق بیشتر آشنا شوید، می توانید ویدئوی آماده شده ی زیر را نیز ببینید.

 

 

 

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *