یکی از وظایفی که به مجموعه ی نیراهوم محول شده است، تامین لوستر برج اداری پاژ بوده است. این پروژه که توسط محصولات نیرا تامین شده است و اجرای آن توسط یکی از شرکت های فعال معماری در مشهد صورت گرفته است، در برج اداری پاژ واقع است که در سایت رسمی این مچموعه در خصوص آن این چنین آمده است :

“«شهر طبقاتی» توصیف کاملی است از مجموعه ای با انواع مختلفی از کاربری هاست، آنچنان که در جوار مضجع شریف حضرت رضا علیه السلام باید گفت جز برای زیارت از پاژ خارج نشوید.عموماً در پروژه های اینچنین فاکتورهایی همچون جانمایی پروژه، وسعت، تنوع کاربری ها و … افکار عمومی را به سمت خود جلب نموده و فرد از آگاهی مشخصات فنی فارغ می گردد.”

“طیف وسیعی از کاربری ها همچون بخشی های اصلی اداری، تجاری و شهر غذا  به همراه کاربری های جانبی فروشگاه های بزرگ، رستوران ها، سالن های سینما، کافه کتاب، فضای ورزشی و بازی، بانک و … تکمیل کننده کاربری های این مجموعه می باشند.”

در این پروژه که در یکی از دفاتر اداری این مچموعه به انجام رسیده است، سعی شده است که از لوسترهای مدرن مطابق با ماهیت معماری برج استفاده شود.

در تامین لوستر برج اداری پاژ، از سری محصولات الیزا و شمشی نیرا استفاده شده است.

محصولات سری الیزا که -در تامین لوستر برج اداری پاژ- استفاده شده اند، شامل لوستر مدرن خطی فلزی، آویز های دکوراتیو الیزا، چراغ های دکوراتیو دیواری الیزا می باشند.همچنین از چراغ دیواری شمشی تک کریستالی نیز استفاده شده است.

نکته ی جالبی که توسط طراح معماری دفتر شرکت سرحد نور ، خانم مهندس فداکار رعایت شده است، استفاده ی مناسب از لوستر لاینر مدرن الیزا بر روی میز کنفرانسی است. ابعاد نسبتا بلند میز کنفرانسی، نیازمند نصب منبع نوری است که بتواند فاصله ی زیادی از این میز را پوشش دهد. طوری که می بینیم توانسته است حدودا نیمی از این میز را اشغال کند.

لوستر خطی برج اداری پاژ

همین طور بر روی میز مدیرعامل، از سه آویز دکوراتیو الیزا استفاده شده است. این میز نیز دارای نسبت طول به عرض زیادی است و به همین جهت استفاده از یک لوستر مدرن باعث به همین ریختن نظم فضا خواهد شد. استفاده از سه آویز مدرن باعث حفظ تعادل بصری شده است.

آویزهای مدرن میز مدیرعامل

همین طور چراغ های آویز دکوراتیو مدرن الیزا که در فضا به کار رفته اند تناسب خوبی با آویزها برقرار کرده اند.

3 آویز مدرن-تامین لوستر برج اداری پاژ

همان طور که در نمای دورتر نیز مشخص است، استفاده از سری محصولات الیزا در تامین لوستر برج اداری پاژ، توانسته است هماهنگی خوبی با فضای اداری و مدرن برقرار کند. خطوط عمودی هندسی و یک لامپ کاملا هویدا با ظاهری صنعتی، که باعث انتقال حس جدی می شوند.

چراغ دیواری برج مسکونی

اما استفاده ی مناسب از چراغ دیواری مینیمال تر و ساده تر شمشی در فضای عمومی و اداری این پروژه، توانسته است به خوب فضا ها را از هم جدا کند. این امر باعث می شود که حسی متفاوت در بیننده ای که هر دو فضا را می بیند ایجاد شود. این کار به نوعی باعث ایجاد کنتراست می شود.

چراغ دیواری کریستالی مدرن فضای اداری

این کنتراست به این صورت است که بیننده ناخودآگاه با دیدن یک چراغ ساده تر و عمومی تر، حسی عمومی تر نسبت به فضای به نسبت VIP مدیر عامل پیدا می کند و طراح در این خصوص بسیار خوب عمل کرده است. همچنین کنتراست در جنس متریال ها نیز برقرار است. متریال شفاف کریستال شیشه در تقابل با متریال فلز که مانع دید می شود.

این کار به نوعی میزان شفافیت هر فضا در نگاه بیننده را نشان می دهد. یا نظم به کار رفته در تراش کریستال را می توان با انعظاف موجود در بدنه ی دیواری الیزا مقایسه کرد.

برای این که بتوانید درک بهتری از پروژه ی تامین لوستر برج اداری پاژ داشته باشید ، می توانید ویدئوی زیر را مشاهده بفرمایید:

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *