هتل اترک مشهد را تقریبا همه می شناسند. یکی از هتل های مرتفع مشهد که به عنوان اولین هتل 4 ستاره شناخته می شود. با توجه به عملیات بازسازی، وظیفه ی تامین لوستر هتلی هتل اترک به مجموعه ی نیراهوم واگذار شد.

در این فعالیت که توسط محصولات نیرا صورت گرفته است، ترکیب از لوستر ریزشی و مدرن نصب شده است. همان طور که می دانید یکی از مهم ترین ویژگی های لوستر هتلی شکوه، تنوع، و هماهنگی با سلیقه ی مخاطبین است. با توجه به شرایط هتل اترک، انواع لوستر ریزشی هتلی نیرا پیشنهاد گردید.

نامین لوستر هتلی هتل اترک

لوستر های ریزشی، از ترکیب چندین کریستال به صورت نیمه منظم بهره می برند. کریستال هایی که می توانند ساده یا طرح دار، شفاف یا رنگی، ظریف یا بزرگ باشند، نزدیک به سقف نصب شوند یا فاصله داشته باشند. یکی از مزایای این مدل لوستر هتلی، هزینه های به نسبت پایین آن است.

لوستر هتلی ریزشی برگ بید

برای رسیدن به یک لوستر هتلی ریزشی ایده آل، علاوه بر کریستال های با کیفیت و اجرای مناسب، نیازمند طراحی حرفه ای و اختصاصی برای فضا هستیم

. معمولا این طراحی بر اساس ویژگی های فضا، مانند پلن فضا، ارتفاعات و همین طور نیازهای فضا صورت می گیرد.

لوستر هتلی ریزشی برگ پاییز

مثلا در دو نمونه ی بالا، از کریستال های اصطلاحا برگ پاییز نیرا استفاده شده است. رنگ بندی شامل سفید، امبر و دودی است که به صورت حدودا تصادفی درون منحنی نصب شده اند. این نوع طراحی ارگانیک، تناسب خوبی با فرم طبیعت گرای کریستال ها دارد.

لوستر ریزشی طبیعت گرا

همان طور که شاهد هستید، در این لوستر ریزشی هتلی، کریستال برگ پاییز به صورت افقی و با احتلاف ارتفاع نسبتا زیادی نسب شده است، در حالی که در نمونه ی زیر، به دلیل وجود سقف نسبتا کوتاه، سعی شده که اختلاف ارتفاع کریستال ها کمتر باشد و حجم به صورت عمودی توسط خود کریستال ایجاد شده است:

لوستر کریستال ریزشی هتلی

به دلیل اختلاف ارتفاع کمتر، استفاده از رنگ باعث ایجاد جذابیت می شود و این خلا را پر می کند.

لوستر ریزشی هتلی مدل ویکتوریا

Hanging Crystal Hotel Chandelier

لوستر ریزشی اسپیرال

در لوستر هتلی ریزشی فوق هم که توسط کریستال های اسپیرال آنیسا اجرا شده است، مشابه همان ترکیب هستیم، منتها به دلیل مکان نصب بر روی میز بار، استفاده از رنگ ها تعدیل شده است و نصب هم به صورت افقی/عمودی انجام شده است.

لوستر هتلی میز بار

لوستر ریزشی سلف سرویس

همچنین، به منظور ایجاد تناسب و هارمونی، از چندین لوستر هتلی ریزشی کوچک نیز در این فضاها استفاده شده است که به نسبت سایزشان، طراحی هاشان نیز کمی متفاوت شده است:

لوستر ریزشی کوچک

لوستر ریزشی خطی

لوستر رنگارنگ هتلی

لوستر ریزشی کوچک ویکتوریا

همین طور در فضای ورودی ، یک لوستر هتلی آیرون نصب شده است که در ویدئو قابل مشاهده است. در کنار آن هم چندین چراغ دکوراتیو دیواری از ست آیرون نصب شده است.

لوستر دیواری هتلی آیرون

در کنار این مجموعه، از لوستر دیواری اسپیرال لورنزو هم استفاده شده است.

لوستر دیواری اسپیرال لورنزو

در ویدئوی زیر نیز می توانید با جزئیات بیشتری فضای نصب چند لوستر هتلی مورد بحث را ببینید:

 

همین طور اطلاعات زیر در خصوص هتل اترک می تواند برای شما جالب باشد:

آقای علی باقرزاده صفاریان با خرید و تجمیع 13 قطعه زمین به مساحت 1900 متر مربع و دعوت از معماران معروف آن زمان آقایان مهندسین فرخ ایرانشهر و یداله ایلخانی و آقای مهندس وحدتی مبادرت به طراحی معماری و سازه هتل اترک مطابق با بروزترین استانداردهای محاسبه و طراحی نموده و با دعوت از شرکت ساختمانی میلر بعنوان مجری طرح ، هتل اترک را ظرف مدت 20 ماه به اتمام رساندند که نهایتاً هتل اترک در تاریخ 1357 بعنوان اولین هتل چهار ستاره شهر مشهد و با حضور استاندار و مسئولین وقت استان افتتاح گردید. هتل اترک در زمان افتتاح دارای 145 باب اتاق ، پارکینگ ، 2 رستوران ، کافی شاپ و سایر امکانات روزآمد هتل ها در زمان خود بود که تا به امروز در طول نیم قرن فعالیت خود افتخار میزبانی بیش از 3.5 میلیون نفر زائر عاشق امام مهربانی ها را داشته است.

  • تاریخ ساخت : ۱۳۵۷ ( سال بازسازی ۱۳۹۶ )
  • تعداد اتاق ها : ۱۶۳ اتاق
  • تعداد طبقات : ۱۰ طبقه

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *