پیش تر در خصوص لوستر کاخ دلماباغچه مطلبی منتشر کرده بودیم. یک لوستر به تنهایی اثری تحسین برانگیز است، ولی برخی از این آثار حسی متمایز از بی همتا بودن و زیبا نمایی را هویدا می کنند. با 4 اثر لوستر نوین که به عنوان شگفت انگیز ترین لوسترهای دنیا در نظر گرفته می شوند شگفت زده شوید.

1- لوستر خانه ی اپرای پاریس

لوستر کریستالی خانه اپرای پاریس
لوستر خانه ی اپرای پاریس-در ماه می 1896، لوستر کریستال و برنز 7 تنی گارنیه از حالت تعادل خارج شد، از سقف تالار کنفرانس فرو افتاد و یکی از مستخدمان که در زیر ایستاده بود را کشت. این تراژدی بعد ها در برنامه اصلی آندره لوید وبر Andrew Lloyd Webber در رمان اقتباسی موزیکال ش که فوق العاده موفق نیز بود یادآوری شد.

چارلز گارنیه Charles Garnier این لوستر کریستالی و برنزی 7 تنی هماورد طلب را طراحی کرد، که در اواسط قرن 19 میلادی 300 هزار فرانگ طلا قیمت داشت.

حتی با این که در آن زمان مورد انتقاد قرار گرفت و اشکال تراشی شد که مانع نمای صحنه خواهد شد، اکنون این لوستر مدهوش کننده تجملاتی، اثری شناخته شده در جهان است، که فرح بخش بودن فضا را بالا می برد.

 

2- لوستر کاخ دلماباغچه

لوستر کاخ دلماباغچه استانبول
لوستر کاخ دلماباغچه- بزرگترین لوستر کریستال بوهمی دنیا در تالار تشریفات کاخ دلماباغچه (سالن معایده)؛ هدیه ای از ملکه ویکتوریا است که 750 لامپ دارد که در اصل با گاز شهری تغذیه می شد و در سال 1912 تبدیل به لامپ الکتریکی شد و 5.4 تن وزن دارد.

گفته می شود که هدیه ای از سمت ملکه ویکتوریا بوده است، این لوستر کیستالی بوهمی در یکی از مسحور کننده ترین قصر های دنیا واقع شده است: قصر دلماباغچه استانبول در ترکیه

اگر به لوستر های کریستالی علاقه مند هستید، قصر دلماباغچه مجموعه ای بسیار کامل و تحیر برانگیز از این لوستر ها را دارد.

لطفا بفرمایید در خصوص دو پیشنهاد اول ما از شگفت انگیز ترین لوسترهای دنیا چه حسی داشتید؟

3-لوستر خانه اپرای متروپولین نیویورک

لوستر خانه اپرای متروپولین نیویورک
لوستر خانه اپرای متروپولین- سال 1966، 23 لوستر طراحی شده توسط هانس هرالد راث Hans Harald Rath توسط حکومت اتریش  در تشکر به پیاده سازی طرح مارشال به ایالات متحده هدیه شدند.

بر فراز سقف ابتدایی این اپرا، این لوسترهای کریستالی تجملاتی، حتی پیش از آغاز  منظره ی اصلی، خودنمایی باشکوه ایجاد می کنند. این لوستر که از کریستال های سوارسکی ساخته شده است، برای هر کسی که به طراحی نورپردازی علاقه مند است باید-دیدنی است.

4- لوستر کاخ ورسای

لوستر کاخ ورسای فرانسه
لوستر کاخ ورسای-لوستر گابریل 12 متر ارتفاع و نزدیک به نیم تن وزن دارد. این لوستر از 800 ماژول کریستالی حول اسکلت فولاد ضد زنگ stainless steel تشکیل شده که سیستم نورپردازی LED دارد. ابعاد فوق العاده این لوستر کریستال سوارسکی، با قصر ورسای هماهنگی فوق العاده ای دارد. این لوستر ظرافیتی مینیمالیستی دارد، و قطعات، کنتراست دیداری با ارزشی به تالار اضافه می کنند و به صورت ویژه دیدن جزئیات آن جذاب است.

آخرین مورد در لیست شگفت انگیز ترین لوستر ها، لوستر گابریل Gabriel  است. لوستر کاخ ورسای که توسط طراحان پاریسی ، رونان و اروان بورواک Ronan and Erwan Bouroullec در نظر گرفته شده است، یک اثر هنری معاصر است که در ورودی کاخ ورسای فرانسه به نمایش گذاشته شده است.

4 لوستر منحصر به فرد، -لوستر خانه اپرای پاریس، لوستر کاخ دلماباغچه، لوستر خانه اپرای متروپولین نیویورک و لوستر کاخ ورسای- را مورد بررسی قرار دادیم، آیا 4 پیشنهاد ما در خصوص شگفت انگیز ترین لوسترهای دنیا توجه بر انگیز بودند؟ لطفا نظر خود را بفرمایید و اگر مورد دیگری را می شناسید به ما معرفی کنید.

منبع :

Most Extraordinary Chandeliers In The World 2023

https://www.elledecor.com/shopping/furniture/news/a9021/metropolitan-opera/

https://www.theatreinparis.com/blog/ten-mysteries-behind-the-magnificent-opera-garnier

https://www.ablogvoyage.com/dolmabahce-palace/

https://www.ideashomegarden.com/lighting/swarovski-crystal-chandelier-inside-the-palace-of-versailles

نویسنده نیراهوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *