در ادامه ی مطلب قبل، یکی از کاربران سایت شبکه ی اجتماعی Reddit، با استفاده از هوش مصنوعی، شبیه سازی جالبی انجام داده است. هوش مصنوعی شبیه سازی کرده است که اگر فیلم ها لوستر می بودند، به چه شکلی می بودند.

لذا بیایید ساخته های دیگر شبیه سازی هوش مصنوعی را نیز ببینیم:

1- بیگانه علیه غارتگر Alien vs. Predator :

لوستر فلزی ترسناک بیگانه علیه غارتگر

ترکیبی از بازوهای فلزی که در انتهای آن ها یک محفظه ی لامپ قرار داده شده است. در قسمت زیرین نیز یک سری زائده ی تیز و فنر مانند وجود دارند. انصافا هم زیبا است و هم ارتباط خوبی با ماهیت خود برقرار کرده است.

2- لوستر فانتزی فیلم بی سرنخ Clueless :

لوستر فانتزی بی سرنخ

با توجه به این که “بی سرنخ” حول داستان رشد یک دختر ثروتمند می گردد، این ترکیب به نظر بد نیست. ترکیبی از رنگ طلایی (نماد ثروت)، و بافت یک پارچه که عموما برای دختران به کار می رود، شید های کوچک و فرم نزدیک به نئوکلاسیک.

3- لوستر فیلم ئی تی E.T. :

لوستر تخیلی فیلم ئی تی

به نظر یک فرم ارگانیک از شخصیت اصلی فیلم، ئی تی را شاهد هستیم. شخصیت اصلی این فیلم یک موجود فرازمینی است که در قلب خود نوری نارنجی رنگ دارد. اگر این رنگ و موقعیت آن نیز در نظر گرفته می شد، کار جالب تر می شد. البته ظاهر شخصیت بیشتر شبیه گالم در ارباب حلقه ها است تا E.T. !

4- شکارچیان روح Ghostbusters :

لوستر فیلم شکارچیان روحی

با آن که آن را ندیده ام، اما به نظر این لوله ها لوله های چیزی شبیه جاروبرقی هستند و قسمت فوقانی هم چیزی شبیه به پمپ وکیوم! ظاهری خاص و متفاوت دارد و می تواند جالب باشد.

5- لوستر فیلم ایندیانا جونز Indiana Jones :

لوستر فانتزی ایندیانا جونز

ترکیبی از طناب، و شیدهایی که به شکل کلاه چرمی هستند. طناب ها و کلاه ها به صورت ارگانیک و غیر معین به هم متصل شده اند و انصافا ترکیب خوب و متناسبی از آب در امده است.

6- لوستر فیلم بیل را بکش Kill Bill :

لوستر مدرن بیل را بکش

فیلم را ندیده ام، اما مشخصا بیشتر از رنگ بندی لباس شخصیت اصلی کپی برداری شده است. یک سری نماد هم بر روی لوستر و بر روی دیوار نصب شده اند. متریال به نوعی شیشه دیده می شود (شفاف و براق است)

7- ارباب حلقه های Lord of the Rings :

لوستر فیلم ارباب حلقه های

چون از طرفداران سری ارباب حلقه ها هستم، عملا این لوستر را می توان بی ارتباط دانست. نه قندیل های شیشه ای تناسبی با تم ارباب حلقه ها دارند، نه هسته ی مرکزی زیاد شبیه کوه نابودی یا امثالهم است، و نه نماد ها زیاد شباهت دارند.

8- لوستر فیلم دختران بدجنس:

لوستر فیلم دختران بدجنس نه این که بد باشد، اما زیاد هم خاص نیست. یک ترکیب تقریبا کلاسیک که با تصویر شخصیت های فیلم آراسته شده است.

9- متروپلیس Metropolis:

لوستر فیلم متروپلیس

این کار به نوعی یک بدنه ی شبه چوبی یا کاغذی است که نور مخفی درون آن و یک سری گوی نیز زیر آن نصب شده اند. مشخصا نمادهای به کار رفته نمادهای یک کلان شهر هستند. بی رنگ بدون نیز به خوبی توانسته است سیاه و سفید بودن فیلم را به ذهن یادآوری کند.

10- ناروتو Naruto:

لوستر اتاق کودک ناروتو

بر اساس مانگا و انیمه ی ناروتو، توانسته تم کودک خوبی را ایجاد کند. رنگ بندی گرم نارنجی رنگ آن که برخواسته از لباس پوشیدن شخصیت اصلی است، جالب است. منابع نوری هم به شکل خوبی قرار داده شده اند. یک رینگ طرح دار هم در بالا است که خوب از آب در آمده است.

11- سیاره ی میمون ها Planet of The Apes:

لوستر فیلم سیاره ی میمون ها

یک کار روستیک نمادین. کار بدی نیست، اما غیر از چند عدد میمون، چیزی مرتبط به موضوع نمی توان دید.

12- لوستر فیلم راکی Rocky:

لوستر رزمی راکی

اینجا هم بیشتر نمادهای شخصیت اصلی را می بینیم. کار زیبا است، و شاید اگر در واقعیت هم ساخته شود طرفداران خوبی پیدا کند، اما ارتباط آن زیاد معنادار نیست (شاید من اشتباه می کنم). شید های نمک پاش مانند که بر روی سر و زیر کمر شخصیت اصلی متصل شده اند، چندان متناسب نیستند.

13- نجات سرباز رایان:

لوستر نجات سرباز رایان

گرد بودن می تواند حس میدان نبرد را در ذهن متبلور کند. از طرفی آن تکه های آویز به خوبی حس خاک و کرد و غبار را منتقل می کند. منبع نور یکپارچه ی میانی نیز می تواند نمادی از خورشید باشد و این به خوبی قابل حس است.

14- اسکوبی دو Scooby-Doo:

لوستر کودک اسکوبی دو

این سری را ندیدم، اما این نمونه تم کودکانه، و آب-نباتی مانندی دارد. از طرفی مومی بودن هم از آن حس می شود که این با لامپ های شمعی آن هم سازگاری دارد.  رنگ بندی هم مناسب لوستر اتاق کودک است.

15- لوستر فیلم مرد عنکبوتی Spiderman:

لوستر عنکبوتی مرد عکنبوتی

با این که بدنه ی قرمز و ضخیم آن و شاخه های وحشتناک شبیه به پای عنکبوت آن، حس عنکبوتی را به خوبی منتقل می کند، اما زیاد مشابه فیلم اصلی نیست. البته رنگ بندی قرمز میانی آن هم متناسب است. علت این عدم شباهت را شاید بتوان در این دانست که در Spiderman، ما شاهد یک مرد هستیم، نه یک عنکبوت.

16- کد وانیچی The Da Vinci Code:

لوستر ماورایی کد داوینچی

تم کاغذی\چوبی، به اضافه ی یک سری آویزهای نوری کوچک که به صورت نامنظم کنار هم چیده شده اند، به اضافه ی یک سری نوشته ی نامفهوم. این لوستر هم جزو متناسب ترین ها است. به برآمدگی ها و سوراخ های بالای آن هم نگاه کنید. حتی ارتباط آن با سقف نیز جالب و رمزآلود است.

17- شوالیه تاریکی-بتمن Batman:

لوستر شوالیه تاریکی

با آن که اینجا هم نمادگرایی زیادی است، و این که می شد کار بهتری را طراحی کرد، اما در هر صورت بد نیست! بدنه ی سیاه فلزی، لامپ های شمعی، الیاف طبیعی و …، همه ی این ها تناسب خوبی دارند. کلاسیک بودن آن هم به اصل ماجرا کمک کرده است.

18- لوستر کلاسیک پدرخوانده Godfather:

لوستر کلاسیک فیلم پدرخوانده

این نیز مانند گزینه ی 7 است و عملا زیاد هم ارتباطی با پدرخوانده ندارد. صرفا یک سری شید استوانه ای پانچ شده که تصویر بازیگران روی آن نقش بسته است. همین طور آونگ های کریستالی . بعضی از تصاویر هم انصافا نامفهوم هستند.

19- نابودگر The Terminator:

لوستر ترسناک فیلم نابودگر

با این که نابودگر را ندیده ام، اما به نظر و از روی تصاویر آن می توان فهمید که بی ارتباط با موضوع نیست. یک سری آونگ تیز خنجر مانند، و یک جمچمه ی بزرگ در مرکز که چشمان آن به رنگ قرمز نورانی شده اند. نورهای سفید بالایی نیز به خوبی مدرن بودن را تاکید می کنند.

20- زورو Zorro :

لوستر فیلم زورو

اینجا هم ارتباط زیادی با فیلم اصلی برقرار نشده است. ظاهرا این شاخه ها به شکل کفش طراحی شده اند و بیشتر رنگ و استایل به زورو می خورد. فرم کلاسیک آن نیز ارتباط زیادی ندارد.

در این مطلب هم ادامه ی مطلب قبل به بررسی این شبیه سازی جالب توسط هوش مصنوعی پرداختیم، می توانید در مطلب بعدی نیز گزینه های بیشتری را با توضیحات مربوطه بخوانید.

اگر فیلم ها لوستر می بودند- پارت 1

اگر لوستر فیلم ها ساخته شود- پارت 3

 

 

 

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *