پیرو دو مطلب پیش در خصوص این که اگر فیلم ها لوستر می بودند، پارت سوم و آخر را نیز به اشتراک می گذاریم. همان طور که گفته شد، این تصاویر جالب از لوستر فیلم، توسط هوش مصنوعی ساخته شده اند و در شبکه اجتماعی Reddit به اشتراک گذاشته شده اند. ما نیز برای افزایش جذابیت، نگاهی به آن ها داریم.

1-ایر باد Air Bud :

لوستر فیلم ایرباد

آنگونه که گفته می شود، در خصوص یک پسر یتیم است که با یک سگ بسکتبالیست دوست می شود. عملا غیر از سر سگ و چند توپ بسکتبال چیز زیادی ندارد. البته که بدنه نیز به نظر شبیه سبد بسکتبال است.

2- روانی امریکایی American Psycho:

لوستر ترسناک فیلم روانی آمریکایی

استفاده ی درست از زنچیز های آویز که به رنگ قرمز نورانی شده اند. این زنجیر ها درون یک بدنه با تصاویر هنرپیشه ها قرار گرفته اند که البته خونی هم شده اند. با این که این تصاویر چندان جالب نیستند، و استفاده از از چاقو که نماد فیلم است نشده است، اما زنجیر های قرمز رنگ، حس ترس را به خوبی منتقل می کنند.

3- پلنگ سیاه Black Panther :

لوستر فیلم پلنگ سیاه Black Panther

این فیلم ظاهرا یک فیلم ابر قهرمانی است که شخصی اصلی فیلم در آن نقابی مشابه پلنگ به چهره دارد. لوستر فیلم پلنگ سیاه نیز از همین چهره استفاده کرده و یک تصویر فراواقعی از آن ارائه می کند.

4- ادوارد دست قیچی Edward Scissorhands :

لوستر فیلم ادوارچ دست قیچی

با این که فیلم را ندیده ام، اما از روی تصاویر می توان فهمید که زیاد هم مرتبط نیست. فقط سیم های بیرون زده و بی نظم را می توان نمادی از قیچی شدن دانست. البته در بعضی جاها نیز کابل ها مشابه قیچی شده اند.

5- آیرون من Ironman :

لوستر فیلم آیرون من

رنگ بندی قرمز\طلائی و فرم مربعی شکسته ی آن، به یادآورنده ی ظاهر شخصی اصلی است. دایره های نورانی میان هر مربع، و نورهای آویز زیرین نیز به این حس کمک می کنند. البته ظار فلزی و خشک آن نیز بی تاثیر نیست.

6- کینگ کونگ King Kong :

فیلم کینگ کونگ

ترکیبی از زنجیر های بزرگ و قوی، در کنار خود کینگ کونگ! زنجیر نمادی است که در فیلم های کینگ کونگ دیده می شود. رنگ سیاه و نورهای سفید نیز به خوبی توانسته است خشونت و تضاد را نشان بدهد. نسبتا نتیجه خوب از آب در آمده است.

7- لوستر انیمیشن پاندای کنگ فو کار:

لوستر طنز پاندا کونگ فو کار

به نظر این لوستر فیلم پاندای کنگ فو کار نیست، بلکه صرفا حیوان پاندا است. احتمالا هوش مصنوعی چیز زیادی از انیمیشن پاندای کانگ فو کار نداشته و فقط به دو کاراکتر پاندا و یک بدنه ی بامبویی\کاغذی که نماد شرق دور است بسنده کرده است.

8- مری پاپینز Mary Poppins:

لوستر دخترانه مری پاپینز

از نظر رنگ بندی، می توان لوستر فیلم مری پاپینز را یک کار دخترانه دانست. رنگ مشکی هم بی ارتباط به دودکش نیست. چتر هم که یکی از نمادهای مری پاپینز است. نتیجه هم به نظر خوب شده است. منتها متوجه آدمک های آویز سیاه پوش نشدم.

9- لوستر فیلم نیو جک سیتی New Jack City:

لوستر فیلم New Jack City

هیچ اطلاعی از موضوع ندارم، اما ظاهرا موضوع در خصوص مافیای مواد مخدر است. با این حساب، حس مه آلود و تصویری سه بعدی از یک شهر را می توان دید. رنگ تیره، کدر و ترک خورده ی پوشش لوستر باعث می شود که بتوان آن را با موضوع مواد مخدر متناسب دید.

10- لوستر فیلم مدرسه ی راک School of Rock:

لوستر فانتزی فیلم مدرسه راک

آنطور که در وبسایت ویکیپدیا نوشته است، موضوع در خصوص آموزش مخفیانه موسیقی راک در یک مدرسه است، که بعد ها با این مسئله برخورد می شود. اما دانش آموزان که به این سبک موسیقی علاقه مند هستند یک گروه راک اند رول راه اندازی می کنند.

چیزی که در این لوستر فانتزی می بینیم، یک بدنه ی شیشه ای یا حتی پلاستیکی است، که از آن لامپ هایی به صورت نامنظم آویز شده اند. یک لامپ هم در بالا قرار دارد که ایده جدیدی است. از طرفی یک سری تصویر از گیتار و یک سری برچسب نوشته دار نیز به صورت استوانه ای در اطراف نصب هستند.

با این حساب کلیت کار خوب از آب در آمده است، اما واقعا نمی دانم تا چه حد با جزئیات فیلم مرتبط است؟

11- شرک Shrek:

لوستر فانتزی فیلم شرک

شباهت زیادی به لوستر فیلم میمون ها سیاره ی میمون ها دارد، ولی در اینجا ارتباط با موضوع بیشتر بوده است. اول از همه بازوها و بدنه که حالتی فانتزی و البته ضخیم دارند. از طرفی استفاده از گونی نیز تاثیرگذار و خاص بوده است. سبک کلاسیک شید ها نیز توانسته ارتباط خوبی با زمان  وقوع داستان شرک برقرار کند. البته لبخند شرک هم بسیار زیبا است 🙂

12- شرک Shrek:

لوستر وحشتناک فیلم شهر گناه

آن طور که از داستان Sin City بر می آید، موضوع درباره ی شهری پر از گناه است که در آن چند اتفاق متفاوت و التبه مرتبط رخ می دهد و در این بین بین افراد جامعه درگیری هایی رخ می دهد. بک گراند قرمز رنگ ، سایه های ناشی از قسمت های فلزی، به اضافه ی بدنه ی فلزی\شیشه ای، حس وحشت را منتقل می کند.

لامپ نگهدار ها هم شیشه ای و خاص هستند. یک سری مکعب های شیشه ای البته مات. به اضافه ی لامپ هایی که تقریبا نور آن ها از شدت کم نور بوده دیده نمی شود. البته که کارت های پاستور نیز به عنوان نمادی از شرط بندی، حس سیاه بودن شهر را منتقل می کنند.

13- مارها در هواپیما Snakes on a Plane:

لوستر شیشه ای فیلم مارها در هواپیما

مارهای شیشه ای بیشترین ارتباطی است که لوستر با فیلم برقرار کرده است. یک سری لوله های شیشه ای سربسته که به صورت یکپارچه از یک تیوب بسته ی شیشه ای بیرون زده اند. منابع نور هم در بیرون این ساختار شیشه ای توخالی، و هم درون آن نصب شده اند.

البته در اینجا هیچ نمودی از هواپیما نداریم، غیر از شاید فرمت لامپ های بیرونی و همین طور احتمالا حلقه به عنوان نمادی از پرواز به دور زمین.

14- لوستر فیلم (انیمیشن) گرینج The Grinch:

لوستر انیمیشن گرینچ

آنطور که از داستان بر می آید، گرینچ یک شخصیت فانتزی البته شرور است. نمادی از این شخصیت در بالا و میانه کار قرار گرفته است. از طرفی یک سری آونگ کره ای یا قطره ای قرمز رنگ شیشه ای نیز آویخته شده اند. کلیت کار شیشه ای دیده می شود، خصوصا بازو ها، و شمعدانی هایی که لامپ ها را در بر می گیرند.

15- لوستر فیلم تاپ گان Top Gun:

لوستر فیلم تاپ گان

با این که در اینجا المان های مثلثی شکل زیاد داریم، و فرم هم به نوعی مشابه اشیای فضایی است، اما من به شخصه از آن برداشت هواپیما نمی کند. قسمت های شیشه ای بیشتر پلاستیکی و نازک دیده می شوند. شکل نیز بیشتر شبیه به سفینه ی فضایی یا بشقاب پرنده است تا جنگنده.

16- تبدیل شوندگان Transformers:

لوستر تخیلی فیلم تبدیل شوندگان

یک بدنه ی فلزی برجسته، افزونه های شفاف و غیر شفاف رنگی، زائده های پر از شکستگی، و برخی کابل های روکار. تمام این بی نظمی ها و شکست ها، به خوبی با داستان Transformers هماهنگ هستند. از طرفی یک لامپ مرکزی قوی، و لامپ های کوچک درون هر بازو، حس صنعتی و مدرن را منتقل می کنند.

همین طور جزئیات و دیتیل های بسیار در بدنه ی فلزی واقعا خوب از آب در آمده اند.

17- جادوگر شهر اوز Wizard of Oz:

لوستر فانتزی جادوگر شهر اوز

این کار را نه می توان بسیار مرتبط دانست و نه می توان بی ارتباط دانست. از طرفی عروسک های کوچک به ظاهر چوبی داریم که البته قابل شناسایی نیستند.  در صورتی که خود این لوستر فیلم دارای کریستال های بسیار ریز و متعدد به رنگ های شفاف و سبز است که حس قطرات آب را منتقل می کنند. لامپ های اصلی به صورت عجیبی لوزی شکل هستند و بر روی موم گیر نصب می شوند. با این حساب می توان این کار را کلاسیک دانست.

قسمت عجیب اما، ریختن یک سری آونگ شفاف زرد رنگ از سقف است، که البته به هیچ جا متصل نیستند. با توجه به موضوع جادوگری، این عجایب چندان دور از ذهن نیستند.

در اینجا تصاویر ساخته شده لوستر فیلم های شناخته شده، توسط هوش مصنوعی که ارائه شده بود به پایان می رسند. امیدوارم این تصاویر و توضیحات توانسته باشند نظر شما را جلب کنند. در صورت داشتن هر نظر یا پیشنهادی، ما را بی نصیب نگذارید.

اگر فیلم ها لوستر می بودند- پارت 1

اگر فیلم ها لوستر می بودند- پارت 2

 

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *