یکی از کاربران سایت شبکه ی اجتماعی Reddit، با استفاده از هوش مصنوعی، شبیه سازی جالبی انجام داده است. او شبیه سازی کرده است که اگر فیلم ها لوستر می بودند، چه شکلی می شدند.

لذا بد نیست نگاهی به این چند لوستر فانتزی اقتباسی داشته باشیم.

1- لوستر آلیس در سرزمین عجایب Alice’s Adventures in Wonderland :

لوستر فانتزی آلیس در سرزمین عجایب

انصافا لوستر جالبی از کار در آمده است! ترکیبی از طرح ها رو رنگ های مختلف به همراه المان های آویز رنگی که البته به خوب مشخص نیست چه نقشی دارند. در کنار تعدادی نقش های کودکانه. انصافا که این لوستر فانتزی می توانست گزینه ی خوبی برای لوستر اتاق کودک باشد!

2- لوستر آواتار Avatar :

لوستر فانتزی فیلم آواتار

متاسفانه هنوز موفق به دیدن فیلم آواتار نشده ام، اما در هر حال به نظر ترکیب زیاد حالبی نشده! اعوجاج فرم کریستال ها زیاد خوب از آب در نیامده است.

3- لوستر بازگشت به آینده Back to the Future :

لوستر فانتزی فیلم سفر به آینده

چند المان ساعت گونه در بالا، و چند خط نورانی رنگارنگ که به نوعی نماد افکت نمایش داده شده به هنگام سفر در زمان هستند. ترکیب بدی نیست، فقط نمی دانم چرا کابل های اتصال اشتباها به سقف متصل شده اند!

4- لوستر بیتل جوس Beetlejuice :

لوستر فیلم بیتل جوس

این فیلم را نیز متاسفانه ندیده ام، اما ظاهرا تم این لوستر بر اساس پوشش شخصیت اصلی فیلم انتخاب شده است. این لوستر فانتزی متفاوت است، اما به نظر بنده نسبت به دیگر موارد زیاد جالب نشده است!

5- لوستر دراگون بال زد Dragon Ball Z :

لوستر فانتزی دراگون بال زد

این گزینه نیز به نظر بد از آب در نیامده است. با توجه به این که این فیلم انیمه است، بسیار شبیه به لوستر اتاق کودک است و رنگ بندی ها هم جذاب و جالب توجه هستند. فرم هم تناسب خوبی با اتاق کودک دارد.

6- لوستر سریع و خشن Fast & Furious :

لوستر اتاق کودک سریع و خشن

به نظر این کار هم زیاد جالب از آب در نیامده است! چند ردیف ماشین که بیشتر به اسباب بازی می مانند. برخلاف نوع فیلم، باز هم می توان این گزینه را مناسب اتاق کودک دانست. البته ترکیب فلزی مات آن جالب است.

7- لوستر فیلم فارست گامپ Forrest Gump :

لوستر فیلم فارست گامپ

این فیلم از تام هنکس را ندیده ام، اما با توجه به تصاویر موجود در وب، زیاد هم مرتبط به فیلم دیده نمی شود!

8- فیلم برو بیرون Get Out :

لوستر فیلم برو بیرون Get Out

یک کله در میان لوستر! با این که گفته می شود این فیلم ترسناک روانشناسانه است، اما نتیجه بیشتر طنز و کمدی از آب در آمده است.

9- لوستر روح سوار Ghost Rider :

لوستر فیلم روح سوار Ghost Rider

با این که در واقع ما اینجا یک موتورسیکلت آویز داریم، اما از نظر ظاهری زیاد هم بد از آب در نیامده است و در نوع خود جالب توجه است. البته که آن قدر ها نیز این لوستر ترسناک به نظر نمی رسد و کمی هم به کمدی نزدیک است.

10- لوستر فیلم هری پاتر Harry Potter :

لوستر فیلم هری پاتر

زیاد با این سری فیلم آشنا نیستم، اما به نظر آنچنان هم متفاوت و ویژه نیست. صرف استفاده از نگارش و المان های به کار رفته، نتوانسته است آن را ویژه و منحصر به فرد کند.

11- فیلم سرآغاز Inception :

لوستر فیلم سرآغاز Inception

با این که به نظر ارتباط زیادی با موضوع فیلم و صحنه های آن ندارد، اما طراحی کلی جالب است.  یک سری میله ی شیشه ای آویز که از میان آن ها پرتوهای نور به صورت متراکم بیرون می زنند.

12- لوستر آرواره ها Jaws :

لوستر ترسناک فیلم آرواره

این بیرون زدکی های دندانه دار در بالا و پایین، نماد آرواره های کوسه هستند. در وسط نیز یک سری قطعات شیشه ای\کریستالی قرار دارد که نور را به خود می گیرند و به محیط منتقل می کنند.  چیزی شبیه به ترکیبات روستیک.

13- فیلم پارک ژوراسیک Jurassic Park :

لوستر فانتزی پارک ژوارسیک

ترکیبی روستیک فانتزی. یک رینگ فلزی که لامپ های آن به صورت مدرن و کاملا هویدا قابل رویت هستند. المان های گیاهی و حیوانی (دایناسورها) از دوران ژوراسیک به صورت نمادین روی آن نقش بسته اند.

14- فیلم مکس دیوانه Mad Max :

لوستر فلزی فیلم مکس دیوانه

ترکیب فلزی، مدرن و در عین حال صنعتی برای فیلم مکس دیوانه که تام هاردی بازیگر نقش اصلی، مکس راکاتانسکی است. این گزینه نیز به نسبت خوب از آب در آمده است. فیلم را ندیده ام، اما در این جا می تواند یک ترکیب خشک و تا حدودی ترسناک، خشن و البته دیوانه وار را مشاهده کرد.

15- فیلم جنگ ستارگان Star Wars :

لوستر اسکای فای فانتزی جنگ ستارگان

این کار نیز به نسبت جالب از آب در آمده است. یک سری منبع نور کریستالی که در میان یک ساختار سفینه مانند قرار کرفته اند. در این میان تراوش نور به صورت مخفی، از منافذ این بدنه ی فلزی نیز جالب توجه و ویژه است. نکته ی جالب دیگر، اتصال به سقف است که ایده ی جذابی است.

نکته ی جالب دیگر تزئینات دکور پشت هستند که در نوع خود عجیب هستند.

16- لوستر سوپرمن Superman :

لوستر کریستالی فیلم سوپرمن

با این که زیاد نماد سوپر من را به صورت مستقیم نمایش می دهد، ولی مابقی قسمت ها حالب هستند. البته به نظر این ترکیب کریستالی زیاد هم به شخصیت یک ابرقهرمان پرنده نمی خورد! شاید یک ترکیب پارچه ای بهتر هماهنگی می داشت!

17- فیلم کشتار با اره‌برقی در تگزاس Texas Chainsaw Massacre :

لوستر ترسناک فیلم کشتار با اره‌برقی در تگزاس

با این که برای یک فیلم ترسناک روانشناختی ساخته شده است، اما چندان هم ترسناک به نظر نمی رسد! حتی شاید به نظر جالب و دوست داشتنی هم باشد. یک ترکیب روستیک، که از المان های طبیعی مثل چوب، و المانی خاص مثل پر بهره برده است.

18- لوستر خماری The Hangover :

لوستر کریستالی فیلم خماری

به نظر همه چیز از ظاهر این عکس قابل برداشت است.

19- فیلم جن گیر The Exorcist :

لوستر فیلن جن گیر

فیلم را ندیده ام، اما به نظر ورای جمجمه ی قرار گرفته در قسمت فوقانی، خود ساختار خشن، ارگانیک، بیرون آمده و سفید رنگ آن، در کنار رنگ قرمز، توانسته حس ترسناک بودن را منتقل کند. عدم تقارن و آونگ های دو رنگ آن نیز تاثیر خوبی بر ایجاد این حال و هوا گذاشته اند.

20- لوستر هالک The Hulk :

لوستر ابرقهرمانی هالک

ترکیب عضلانی سبز رنگی که به نظر جالب می آید. البته حجم زیاده از حد اغراق شده است، خصوصا در بخش پایینی. شید لامپ ها نیز توانسته حس رادیواکتیو ترسناکی را منتقل کند. ساختار عضلانی قسمت فوقانی بهتر از آب در آمده است.

21 – لوستر ماتریکس The Matrix :

لوستر ریزشی فیلم ماتریکس

مشخصا سعی شده به زیبایی از کریستال هایی به شکل ماتریس های سبز رنگ فیلم ماتریکس استفاده شود. منابع نور در بالای هر رشته کریستال قرار دارد که آن را روشن می کند. ساختار تو در توی فلزی\سیمی بخش فوقانی نیز حس فیلم ماتریکس را به خوبی تقویت می کند. آفرین به هوش مصنوعی!

22- لوستر فیلم تایتانیک Titanic :

لوستر کریستالی کشتی تایتانیک

آخرین گزینه در این لیست، که باز هم به فیلمی از دی کاپریو مرتبط می شود. رشته کریستال هایی که در کنار بدنه ی احتمالا فلزی یا چوبی، فرم مستطیلی و نئوکلاسیک یک کشتی را شبیه سازی می کند. منابع نور نیز به شکل شمع و به صورت مخفی طراحی شده اند. دکور پشت نیز به نظر جذاب می رسد.

به نظر من نگارنده، لوستر اقتباسی فیلم ماتریکس مرتبط ترین گزینه است و قابل تولید نیز هست! به نظر شما، کدام گزینه مناسب تر است؟ لطفا آن را با ما به اشتراک بگذارید و از نظرات خوب تان ما را بی بهره نگذارید.

بیشتر بخوانید:

اگر فیلم ها لوستر می بودند- پارت 2

اگر لوستر فیلم ها ساخته شود- پارت 3

 

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *