مجموعه ی نیراهوم  در سال 1401 با استفاده از محصولات نیرا، اقدام به تجهیز لوستر برج مسکونی اسپادانا مشهد کرده است. در خصوص این برج این طور آمده است که: “برج مسکونی اسپادانا بر مبنای نیازهای زندگی لوکس و مدرن طراحی ، وبااستفاده از مواد ومصالح شناخته شده و برند درحوزه ساختمان سازی و نظارت کامل در تمامی مراحل ساخت توسط تیمی حرفه ای از معماران و مهندسین برجسته ساخته شده است.”

با توجه به حساسیت های موجود در طراحی داخلی برج اسپادانا، سبک نسبتا مدرن آن، و اصرار به استفاده از بهترین محصولات در تجهیز، محصولات نیرا به عنوان گزینه ی مناسب انتخاب گردید. در تامین لوستر برج مسکونی اسپادانا، از محصولات سری برگ راش، متالیکا، گرود، شمشی، اسپیرال لورنزو استفاده شده است.

همچنین به منظور ایجاد فضایی خاص، متفاوت و دلنشین در لابی این مجتمع،بسته به ابعاد مورد نیاز اعلامی، یک لوستر مولکولی LED سفارشی، به صورت پیکسلی توسط نیرا ساخته شده و بر روی کانتر لابی نصب گردید.

با توجه به سری محصولات اعلامی، می توان گفت که در تجهیز لوستر برج مسکونی اسپادانا از هر دو نوع لوستر فلزی و لوستر کریستالی استفاده شده است، و هر دو این ها به صورت کلی در سبک مدرن طراحی و ساخته شده اند.

همچنین به منظور هماهنگی بیشتر، برای مجموعه های اسپیرال لورنزو، گرود، شمشی، لوستر دیواری و لوستر رومیزی متناسب نیز تولید شده اند.

لوستر برج مسکونی اسپادانا مشهد
لوستر مدرن کریستالی گرود – شوروم برج مسکونی اسپادانا

نکته ی جالبی که در این تصویر دیده می شود، هارمونی موجود بین لوستر و مبلمان نسبتا کلاسیک موجود در فضا است. فرم گرد یا همان طبلی/استوانه ای، توانسته است با میز گرد و بدنه ی پر از خطوط منحنی مبلمان هماهنگ شود. خطوط ایستاده ی کریستال بیسکوئیتی به کار رفته نیز توانسته است با خطوط راست فضا و همین طور پایه های مبلمان هماهنگ شود.

لوستر برج مسکونی اسپادانا مشهد
چراغ های دکوراتیو دیوار ست گرود نیرا به کار رفته در تامین لوستر برج مسکونی اسپادانا مشهد

در این تصویر نیز شاهد استفاده از سری محصولات گرود به صورت چراغ دیواری هستیم. فرم نیم دایره با فضای نزدیک به کلاسیک محیط سازگار شده.

مجموعه شمشی- برج مسکونی اسپادانا مشهد
مجموعه محصولات شمشی نیرا- به کار رفته جهت تامین لوستر برج مسکونی اسپادانا مشهد

فرم نسبتا مینیمال و کریستال های مستطیل شکل، با فضای نسبتا صلب و مبلمان نسبتا ساده ی فضا هماهنگ شده است.

لوستر دیوار و رومیزی

این فضا نیز نسبتا کلاسیک است، و به همین دلیل فرم نیم دایره و کریستال های مثلثی ایستاده ی اسپیرال ایزاد با فضا هماهنگ شده اند. فرم اسپیرال تناسب خوبی با فرم چین داره آویخته ی پرده ها دارد.

در برج مسکونی اسپادانا محصولات سری متالیکا و برگ راش نیز صرفا به صورت لوستر دیواری نصب شده اند:

لوستر دیواری برگ راش

نصب لوستر دیواری برگ راش نیرا- آسانسور برج مسکونی اسپادانادیواری برگ راش که به نوعی چراغ دکوراتیو نیز محسوب می شود، دارای نمایی تمام کریستالی هستند، که کریستال های برگ به صورت تقریبا یک نیم کره کنار هم قرار می گیرند. رنگ مات یا اصطلاح فراست کریستال ها باعث تامین یک نور لایت و فاقد خیرگی می شود.

دیواری دکوراتیو فلزی
چراغ دکوراتیو دیواری متالبیکا

دیوارکوب های متالیکا اما، دارای یک بدنه تمام فلزی آرت دکو هستند. این بدنه ی تمام فلزی نیز تفریبا فرمی نیم مخروط یا نیمکره کره مانند دارد. بدنه ی فلزی تماما غیر شفاف است و این باعث خروج نور به صورت افکت دار و پرتوهای نور می شود. از طرفی آبکاری طلایی خش دار روی سطح باعث انتقال یک نوع حس نوستالژیک نزدیک به کلاسیک می شود.

همچنین در تجهیز لوستر برج مسکونی اسپادانا از محصولات مدرن سری متالباکس و کریستال کاردی نیز استفاده شده است که سری متالباکس در فیلم زیر قابل مشاهده است:

اما شاید بتوان خاص ترین محصول به کار رفته در تجهیز لوستر برج مسکونی آپادانا را این لوستر مولکولی حجمی دانست.

لامپ های کوچک LED که به صورت یک شبکه، بر روی یک ساختار مکعب مستطیلی متقاطع نصب شده اند. مدرن بودن این فرم به خوبی در تصویر زیر قابل مشاهده است. لوستر مولکولی برج اسپادانا

نویسنده NiraHome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *